fbpx   .  

Battlefield, İlk Non-Binary Karakterini Tanıttı

Yakında çıkacak olan birinci şahıs nişancı oyunu Battlefield 2042, Emma “Sundance” Rosier adlı Siyahi, non-binary oynanabilir bir karakter de dahil olmak üzere dört yeni karakterin tanıtımıyla seriyi sarsıyor.

Electronic Arts Dice topluluk yöneticisi Kevin Johnson, “they/them” zamirlerini kullanarak karakterin kısa bir açıklamasını yayınladıktan sonra Sundance’in kimliğiyle ilgili haberler Twitter’da patladı. Kelime seçimi, bir hayranı şu soruyu sormaya yöneltti:

“Sundance non-binary mi? Bu zamirleri 3. kez görüyorum.”

https://twitter.com/gabytron5000/status/1451288550968750098?s=21

 

EA Studios’un lider topluluk yöneticisi Adam Freeman, spekülasyonu hızla doğruladı:

“Sundance non-binary ve they/them kullanıyor.”

Sundance, düşman uçaklarını yok etmek için akıllı patlayıcılar kullanan bir saldırı uzmanı olacak. Johnson’ın kısa karakter açıklamasına göre kendisi Fransa’da doğmuş ve “hedeflere ve stratejik durumlara hızlı müdahale edebilmek için” bir kanat takımı kullanıyor.

Popüler Battlefield serisi, son yıllarda yavaş yavaş daha çeşitli karakterlere yer vermeye başladı. 2018’de Battlefield V’in II. Dünya Savaşı savaşına kadınları dahil etme kararı, kadın düşmanı hayranlardan tepki aldı ve üst düzey bir EA yöneticisi şöyle yanıt verdi:

“Yani, iki seçeneğiniz var: ya kabul edin ya da oyunu satın almayın.”

Birinci şahıs nişancı oyunları da git gide daha LGBTİ+ kapsayıcı hale geldi. Popüler battle royale oyunu Apex Legends birkaç kuir karakter içeriyor ve Ubisoft’un Rainbow Six Siege oyunu bu yılın başlarında ilk eşcinsel operatörünü tanıttı.

Battlefield V’in uzun zamandır beklenen devam oyunu olan Battlefield 2042, ABD ile Rusya arasında gıda ve yakıt kıtlığından kaynaklanan bir gölge savaşını anlatıyor. EA’in internet sitesinde, “İnat edilebilir bir inkarı sürdürmek için, her iki taraf da, kaynaklar üzerindeki artan çatışmalarda No-Pat Görev güçlerini görevlendiriyor – mültecilere ise bu durumda kırıntılardan başka bir şey kalmıyor” diyor.

Battlefield 2042, Sundance’e ek olarak çeşitli milletlerden karakterler de tanıtacak: Hindistan’dan Navin Rao, Meksika’dan Santiago “Dozer” Espinoza, Güney Kore’den Ji-Soo Paik ve Romanya’dan Constantin “Angel” Anghel.

Battlefield 2042, 19 Kasım’da oyuncularla buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.