Beklenen Oldu: Call Me By Your Name’in Devam Filmi Çekilmiyor

 Beklenen Oldu: Call Me By Your Name’in Devam Filmi Çekilmiyor
Digiqole ad

Call Me By Your Name’in yönetmeni Luca Guagadnino ve yıldızı Timothée Chalamet yeniden bir araya gelmeye hazırlanırken, onları bir araya getiren proje sevilen 2017 bağımsız dramasının devamı olmayacak. Bunun nedeni, Guagadnino’ya göre, başrol oyuncusu Armie Hammer’a yönelik cinsel saldırı iddialarının ardından bir devam filminin muhtemelen gerçekleşmeyecek olması.

Guagadnino, Deadline ile yakın tarihli bir röportajda Hammer’dan ismen bahsetmese de projenin gerçekleşemeyeceğini onayladı. Yönetmen siteye, Chalamet ve CMBYN’deki babası Michael Stuhlbarg’ı bir araya getirecek olan ve Camille DeAngelis romanının bir uyarlaması olan Bones and All setinden bağlandı. Şu anda Cincinnati’de çekilen film, İtalyan yönetmenin Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilen ilk filmi ve Guagadnino, “Atlantik’in bu tarafına odaklanmayı” hedeflediğini söyledi.

“Amerikan kültüründen, Amerikan sinemasından ve Amerikan manzarasından tamamen etkilendim, bu yüzden sonunda bu kıyıya geldiğim için çok mutlu ve gururluyum” dedi. “Son birkaç ay benim için inanılmazdı, ülkenin güzel ve görünmeyen bu bölümünü tanıdım.”

Guadagnino, “kalbinin hala Elio ve Oliver’la birlikte olduğunu” kabul ederken, programının İtalya’ya dönüş yolculuğuna izin vermeyeceğini öne sürdü. “Şimdi bu film üzerinde çalışıyorum,” dedi, “ve umarım yakında Scarface’i yapacağım.”

49 yaşındaki eşcinsel auteur, gerçekten de bugünlerde çok meşgul. 2018’de Guadagnino, Dario Argento’nun giallo klasiği Suspiria’nın radikal bir tasavvurunu yayınladı ve bunu, HBO için yarattığı karakteristik olarak durgun bir yetişkinlik draması olan We Are Who We Are izledi. Guadagnino, şovun ilk sezonunda 8 bölümün tümünü yönetti ve yazımında yer aldı ve henüz kesin olmasa da şu an ufukta bir ikinci sezon görünmüyor.

Bu arada Guadagnino, sık sık uyarlanan Evelyn Waugh romanı Brideshead Revisited’ın muhteşem kadrolu bir yeniden çevrimi üzerinde çalışıyor: Cate Blanchett, Rooney Mara, Ralph Fiennes ve Andrew Garfield. (Mini dizi, Guillermo del Toro’nun Nightmare Alley’sinin ardından Carol’dan bu yana Blanchett ve Mara’nın ikinci kez yeniden bir araya gelmesine neden olacak.)

Ancak Guadagnino’nun çalışmalarını devam etmesini isteyenler için bile, Call Me By Your Name devam filminin kaderi belki de beklenen bir hayal kırıklığı. Yönetmen, Andre Aciman’ın yakın zamanda yayınlanan ve Elio ve Oliver’ın yetişkin olarak yeniden bir araya geldiğini gören Find Me’yi uyarlamakla ilgilendiğini ve CMBYN yazarı James Ivory’nin fikri kabul etmesinden sonra yeni bir senarist bulduğu bildirilmiş olsa da Hammer aleyhindeki birçok iddia nedeniyle bir devam filmi giderek daha fazla savunulamaz hale geldi.

Variety’nin bildirdiği gibi, bu yılın başlarında, birkaç kadın Hammer’ı “duygusal istismar, manipülasyon ve zorlama” ile suçladılar. Yamyamlığı çevreleyen fetişleri belirten DM’ler sosyal medyada dikkat çekerken, iddialar arasında defalarca sınırların ihlali, rızanın yok sayılması ve bir keresinde cinsel partnerin derisine baş harflerinin oyulması yer alıyor.

Mart ayında, hayatta kalanlardan biri Los Angeles’ta Hammer’a cinsel saldırı suçlamasında bulundu. Los Angeles Polis Departmanına (LAPD) göre soruşturma devam ediyor.

Ayrıntılı iddiaların ardından ajansı ve yayıncısı oyuncuyla ilişkilerini kesti. Hammer, sırasıyla Jennifer Lopez ve Julia Roberts’ın başrollerini paylaştığı romantik komedi Shotgun Wedding ve Watergate skandal draması Gaslit’ten çekildikten sonra, kısa süre sonra programındaki her projeden çekildi. Bunlar arasında, The Godfather’ın yapımına dair sahne arkası bir bakış olan Paramount+ mini dizisi The Offer ve Mads Mikkelsen’in başrol oynadığı bir Soğuk Savaş gerilim filmi Billion Dollar Spy da vardı.

34 yaşındaki aktörün, iddialar kamuya açıklanmadan önce çekilmiş bir avuç filmi var: Agatha Christie uyarlaması Death on the Nile ve Taika Waititi’nin yönettiği Next Goal Wins.

Hammer, raporları “saçmalık” ve “açıkça gerçek dışı” olarak nitelendirerek masumiyetini korumaya devam etti. Suçlayıcılarla olan tüm cinsel etkileşimlerin “tamamen tartışıldıklarını, üzerinde anlaşmaya varıldığını ve karşılıklı olarak katılımcı oldukları için tamamen rızaya dayalı” olduğunu iddia etti.

Bu sonuç şüphesiz Guadagnino ya da filmin hayranlarının Elio ve Oliver’ın ekrandaki romantizmi için istediği şey olmasa da her zaman o mükemmel yaza sahip olacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin