İzleyin: Dolce Gabbana’nın ‘Love is Love’ Kampanyası Homofobik Rus Yetkilileri Çıldırttı!

 İzleyin: Dolce Gabbana’nın ‘Love is Love’ Kampanyası Homofobik Rus Yetkilileri Çıldırttı!
Digiqole ad

Güçlendirici reklamların “geleneksel olmayan” ilişkileri teşvik ettiği iddia ediliyor.

Rusya’daki savcılar, aynı cinsiyetten modellerin öpüştüğü Dolce & Gabbana reklamlarından rahatsız oldu ve yasaklanmalarını istedi.

Dolce & Gabbana’nın Şubat ayında Instagram sayfasında ilk kez yayınlanan iki reklam, markanın 2021 Sevgililer Günü için ‘Love is Love’ kampanyasının bir parçasıydı.

Reuters, iktidardaki Birleşik Rusya partisinin bir üyesi olan Mihail Romanov’un iki kadının öpüştüğünü gösteren reklamla ilgili şikayette bulunduğunu bildirdi.

“Geleneksel olmayan cinsel ilişkilerin propagandasını yapıyor.”

Rusya’da eşcinsel ilişkiler yasal ancak 2013 tarihli bir yasa eşcinselliği ve “geleneksel olmayan” ilişkileri teşvik eden herhangi bir şeyi yasa dışı kılıyor.

Dolce ve Gabbana yorum yapmaktan kaçındı.

St Petersburg’daki mahkemelerin basın servisi, 14 Mayıs’ta iki reklamın yasaklanmasını talep eden ve videoların “geleneksel olmayan cinsel ilişkilerin propagandasını yaptığı” iddiasıyla bir iddiada bulunulduğunu söyledi.

Pazartesi günü, iddianın öpüşen iki erkeğin reklamını içerdiği doğrulandı. Basın servisi, iddiayı destekleyecek belgelerin eksikliği nedeniyle iddianın ilerlemediğini söyledi.

Reuters’e göre, dava 7 Haziran’da güncellenecek.

İronik olarak, Dolce & Gabbana tasarımcıları Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, kendileri eşcinsel olmalarına rağmen LGBTİ+ eşitliğini savunmak konusunda en iyi sicile de sahip değiller.

“Tek aile geleneksel olandır.”

Dolce, tüp bebek yoluyla doğan çocukları “sentetik” olarak nitelendirerek eşcinsel çiftler ve tüp bebek hakkında yaptığı açıklamalar için 2015 yılında özür dilemek zorunda kaldı. Çift, “tek aile geleneksel olandır” demişti.

Yorumlar, ortağı David Furnish ile IVF yoluyla iki çocuğu olan Sir Elton John gibilerden sert eleştiriler aldı. Elton John, markanın boykot edilmesi çağrısında bulundu.

Ayrıca 2018’de Stefano Gabbana, “cinsel yönelimiyle tanınmaktan” bıktığını söyleyerek “eşcinsel” kelimesiyle tanımlanmak istemediğini söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin