Bir Disney Şovunda Yer Alan İlk Eşcinsel Babalarla Tanışın!

 Bir Disney Şovunda Yer Alan İlk Eşcinsel Babalarla Tanışın!
Digiqole ad

Disney’in şovunda yer alan “ilk” eşcinsel babalar, geçtiğimiz günlerde yaptıkları bir röportajla kendilerini tanıttı ve yarışmadaki tecrübeleri hakkında konuştu:

“Biz, Butson-Luthier ailesiyiz! Ailemiz iki babadan ve taşıyıcı anne yoluyla doğan 9 yaşındaki kız çocuğumuzdan oluşuyor. Biz aynı zamanda internette Le Fab Trois (Muhteşem Üçlü) olarak da biliniriz ve bu ay Disney’nin realite TV şovunda yer alacak ilk eşcinsel babalar olacağız!”

“Öncelikle bizi biraz tanıyın. Baba Thomas (yani ben), Paris’ten, İtalyan kökenli babacık Davie ise New York’tan geliyor. Kızımız Evelyn ise Hindistan’da taşıyıcı anne yoluyla dünyaya geldi. Dahası, Davie ve ben Hong Kong’ta tanıştık.”

Kuzey Amerika’da evlilik eşitliği yasallaştığı zaman çift, Fire Island’da düzenledikleri düğünlerinde, aileleri ve arkadaşlarının katılımıyla evlendi. Bugün aile, Las Vegas’ta yaşıyor ve çalışıyor. Bu temmuz ayında ise televizyona çıkış yapacak olmalarını kutluyorlar.

Geçtiğimiz kasım ayında Disney, Instagram vasıtasıyla aileyle iletişime geçti ve aileye Disney Fam Jam isimli bir dans yarışmasına katılmak isteyip istemeyeceklerini sordu. Yarışmada her hafta iki aile dans yarışmasında birbiriyle mücadele ediyor. Her bölümün sonunda stüdyodaki seyirciler aileler için oylama yapıyor ve kazanan aile 10,000 dolarla birlikte “Disney Fam Jam” kupasını alıyor. Le Fab Trois, fırsatı hemen değerlendirerek katılmak istediklerini belirtti.

Çiftin yarışmada seçtiği şarkı kızları için oldu. Ailenin dansı, birbirlerine olan sevgilerini ve dansa olan tutkularını gösterdi. Bütün bunlara ek olarak Evelyn, gelecekte profesyonel dansçı olmanın hayallerini kuruyor ve haftada dört gün farklı müzik türleriyle pratik yapıyor.

Çift, yarışmanın sadece 10,000 dolar kazanmaktan ibaret olmadığını söyledi. Disney sayesinde televizyonda çıkış yapmak, LGBTİ+ görünürlüğünün artmasında faydalı oldu.

Thomas,

“Günün sonunda her şey farkındalıkla ilgili. Kızımız, diğer çocuklara iki babasının olduğunu söylemeye çalıştığında son derece gururlu bir şekilde: ‘Aşk, aşktır ve benim babalarım beni seviyor. Önemli olan tek şey bu değil mi?’ diyor.”

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

45 Paylaşımlar
Paylaş45
Tweetle
Paylaş
Pin