Trans Oğulları İçin Cinsiyet Açıklama Partisi Düzenleyen Aile: Çocuğumuzun Cinsiyetini Yanlış Anlamışız

 Trans Oğulları İçin Cinsiyet Açıklama Partisi Düzenleyen Aile: Çocuğumuzun Cinsiyetini Yanlış Anlamışız
Digiqole ad

Ohio’da ikamet etmekte olan bir aile, 17 yaşındaki transseksüel çocukları için cinsiyet açıklama partisi düzenledi.

Her ne kadar bazı cinsiyet açıklama partilerinde çılgınca aktiviteler yapılsa da transseksüel çocuğun ailesi ve yasal koruyucuları, daha iyi bir cinsiyet açıklama partisi için elinden geleni yaptı.

Love Gwaltney, oğulları Grey Schoolcraft’ın kutudan çıktığı ve çevresinde sarı, siyah, mor ve beyaz balonların olduğu (‘cinsiyetsiz’ bayrağının renkleri) “çocuklarının cinsiyetini 17 yıl önce yanlış anladıklarını” yazdığı fotoğrafı Facebook’ta paylaştı.

Paylaşılan gönderide,

“Çocuğumuzun cinsiyetini 17 yıl önce yanlış anladığımızı ve bir kız çocuğuna sahip olacağımızı sandığımı duyurmak istiyorum. Oğlum Grey’le tanışın.” Diye yazıyordu.

“Kendisi diğer 17 yaşındaki öğrenciler gibi. Sabahlara kadar oyun oynuyor, duş almaktan nefret ediyor ve fazlasıyla abur cubur yiyor.”

“Grey, kendisine erkek zamirleriyle hitap edebileceğinizi ama cinsiyetsiz zamirlerle hitap etseniz de bir sorun olmayacağını söylüyor.”

Fotoğraf çekiminde hamile olan Gwaltney, eşiyle uyumlu olacak biçimde pembe ve mavi renkleri giydi. Partide üzerinde trans Pride bayrağının renkleri bulunan bir pasta bile vardı.

Arkon, “Trans Pride bayrağının olmasını istedim çünkü hangi cinsiyetten olursan ol kendini ikili sistemin dışında tanımlayacaksan bunun da bir uyumlama süreci olduğunu düşünüyorum,” diye açıkladı. İstedikleri gibi yaşamanın ve kendileri olmanın rahatlatıcı ve yenileyici olduğunu belirtti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

61 Paylaşımlar
Paylaş61
Tweetle
Paylaş
Pin