Bly Manor’ın Yıldızı, LGBTİ+ Karakter İçin CMBYN’in Elio’sundan İlham Aldığını Söyledi

 Bly Manor’ın Yıldızı, LGBTİ+ Karakter İçin CMBYN’in Elio’sundan İlham Aldığını Söyledi
Digiqole ad

Eğer hala Dani ve Jamie için ağlıyorsanız ellerinizi kaldırın. *Spoiler Uyarısı*

Oyuncu Victoria Pedretti, The Haunting of Bly Manor ve karakteri Dani hakkında konuştu.

NBC News’a verdiği röportajda 25 yaşındaki yıldız, Dani’nin içsel yolculuğu ve ekranda gösterilmeyen feminist mesajı hakkında konuştu:

‘Gördüğümüz konuşmaların pek çoğunda onun yolculuğunu basitleştirdik.’

Pedretti’ye göre Dani’nin açılma sahnesi çok daha uzundu ve cinselliğiyle ilgili bir aydınlanmadan çok daha fazlasıyla doluydu.

‘Aynı zamanda onun yerinde ve zamanındaki bir kadından beklenenden fazlası olarak var olmak isteyen bir feminist olarak da açılıyordu. Bu daha çok bunun onun gerçekliği olmamasıyla ilgiliydi, tamamen kendi gerçekliğinde yaşamamasıyla ilgiliydi. Bunun bir kısmı onun cinselliği, ama bir kısmı da kabiliyetleri ve onları tamamen kullanabilmek.’

Pedretti aynı zamanda tedirgin çocuk bakıcısı rolüne nasıl hazırlandığıyla ilgili konuştu ve çokça beğenilen Call Me By Your Name filminde Timothee Chalamet tarafından canlandırılan Elio karakterinin temel ilham kaynaklarından biri olduğunu söyledi.

Elio’nun ‘merakı’, konu kendi karakteri Dani olunca Pedretti’nin hareketlerine ve duygularına odaklanmasına yardımcı olmuş.

The Haunting of Bly Manor bu ayın başında Netflix’te gösterime girdi. Dizi Wingrave çocuklarına bakmak için İngiliz taşrasına giden bakıcı Dani’yi konu alıyor. Kaldığı süre boyunca, Dani lanetli toprakların sakladığı sırları ve trajedileri keşfediyor.

Bly Manor, oldukça beğenilen Haunting antoloji serisinin ikinci dizisi.

The Haunting of Bly Manor şu an Netflix’te gösterimde.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Paylaşımlar
Paylaş15
Tweetle
Paylaş
Pin