COVID’den Kurtulan Tayvan’ın Pride Etkinliğine 130 Bin Kişi Katıldı!

 COVID’den Kurtulan Tayvan’ın Pride Etkinliğine 130 Bin Kişi Katıldı!
Digiqole ad

Ne kadar güzel bir görüntü!

Bu kaotik zamanlarda, dünyanın bir yerinde eğlenceli bir şeyler olduğunu görmek çok güzel. Kalbimizdeki ve aklımızdaki olaysa, Tayvan’daki LGBTİ+ Pride’ı. Pride 31 Ekim Cumartesi Taipei sokaklarında düzenlendi. Yaklaşık 130.000 kişi yürümek, dans etmek, LGBTİ+’ların işlettiği ya da onları destekleyen 100 işletme ya da organizasyondan oluşan Gökkuşağı Dükkanı’nı ziyaret etmek ve dünyanın kalanına yetecek kadar Pride kutlamak için bir araya geldi. Ne de olsa, dünyanın çoğu ülkesinde bu sene Pride etkinlikleri düzenlenemedi.

Eğer Tayvan’ın yüz binden fazla katılımcılı bir Pride etkinliğine nasıl ev sahipliği yaptığını merak ediyorsanız, sebebi ülkede corona virüs pandemisinin olmaması. ABC News’a göre Tayvan Nisan’dan beri hiç COVID-19 teşhisi bildirmedi. Ülke çapındaysa sadece 554 vaka ve 7 ölüm kaydedildi. Bunların çoğunluğuysa yabancılar ve turistlerdi. Bu yüzden, ada ülkesi şu an tamamen COVID’den temizlenmiş durumda.

Bu yılın geçit töreni ‘başkalarının değer verdiği hayalleri gerçekleştirmelerine destek olmak ve yardım etmek’ anlamına gelen bir Çin atasözünden esinlendi. Deyim aynı zamanda ‘yetişkinlik güzelliği’ anlamına da geliyor. Bu Pride’ın bu sene dünyada fiziksel olarak gerçekleştirilen tek Pride etkinliği ve aynı zamanda Tayvan’ın da 18. Pride’ı olduğunu düşünürsek, etkinlik kesinlikle temasına uygun gerçekleşti. Bu fotoğraflara baktığımızda gökkuşağı dolu kalplerimizin kabarmasına engel olamıyoruz!

Tayvan’ı başarılı Pride’larından ötürü tebrik ediyoruz! Keşke biz de orada olabilseydik!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

59 Paylaşımlar
Paylaş59
Tweetle
Paylaş
Pin