O: Bölüm 2 Filminin Bir Sahnesi Gerçek Bir Homofobik Saldırıdan Esinlendi!

 O: Bölüm 2 Filminin Bir Sahnesi Gerçek Bir Homofobik Saldırıdan Esinlendi!
Digiqole ad

Korku filmi sevenlerin beğenerek izlediği “O”nun ikinci filmi yakında sinemalara geliyor. Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin ikincisinde de, Pennywise her zamanki gibi rahatsız edici ve tehlikeli.

Filmdeki detaylarından birisi ise, gerçekten yaşanan homofobik bir saldırının sahneleştirilmiş olması. Adrian adlı eşcinsel bir genç, erkek arkadaşının gözü önünde bir grup homofobik erkek tarafından tekme tokat dövülüyor, ve köprüden aşağı atılıyor. Pennywise tarafından ölümden kurtarılan Adrian, daha sonra palyaçonun gazabına uğruyor.

Sahnenin gerçek hayattan alındığını ise yönetmen Andy Muschietti doğruluyor:

“Bu sahne Charlie Howard’ın cinayetinden esinlenerek oluşturuldu. O dönemde Stephen King, olayın kendisinden oldukça etkilenmiş ve bu saldırıyı kitabına aktarmıştı.”

“Bu olayı filme uyarlamaya karar verdik. Tabii ki isimleri değiştirdik. Fakat yaşanan olayın akışına dair herhangi bir değişiklikte bulunmadık.”

Charlie Howard, köprüden atıldıktan sonra sığ bir su birikintisine düşmesine rağmen astım krizine tutulmuş, ve boğularak hayatını kaybetmişti.

Adrian karakterini Xavier Dolan canlandıracak. “O: Bölüm 2” 6 Eylül’de vizyona girecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin