Brezilyalı Futbol Hayranları, Homofobik ve Irkçı Başkan Jair Bolsonaro’yu Protesto Etmek İçin Sokaklara Döküldü!

 Brezilyalı Futbol Hayranları, Homofobik ve Irkçı Başkan Jair Bolsonaro’yu Protesto Etmek İçin Sokaklara Döküldü!
Digiqole ad

Brezilyalı futbol hayranları, “homofobik ve rkçı” başkanları Jair Bolsonaro’yu protesto etmek için bir araya gelip güçlerini birleştirdi.

Brezilya’nın ‘gururlu’ homofobik başkanı Jair Bolsonaro, koronavirüsle mücadele yöntemi sebebiyle dünya çapında eleştirildi. Geçtiğimiz günlerde kendisi de koronavirüse yakalandı fakat virüsü hafife almaya devam etti.

Bolsonaro’nun Yüce Mahkeme üzerinde daha çok etkiye sahip olabileceği düşüncesi halk arasında korku yarattı. Bu sebeple futbol hayranları bir araya gelerek ırkçı ve homofobik başkanı protesto etti.

Deutsche Welle’e göre Rogerio Bassetto isimli bir hayran, protestoların liderliğini yapıyor. Bassetto, futbol hayranlarının bir araya gelmesinin ne kadar önemli olduğu hakkında konuştu:

“Başkanımız homofobik bir ırkçıdır ve hepimiz bu insanlık düşmanına karşı göğüs germeliyiz.”

Sosyolog ve Brazilian Workers’ Party destekçisi Bassetto, yıllardır rakip olmalarıyla bilinen Corinthians ve Palmeiras hayranlarını bir araya getirmeyi başardı.

“Benimle aynı siyasi görüşleri paylaştığını düşündüğüm hayranları çağırdım. Bütün bir ülke Bolsonaro hareketine karşı rehin tutuluyor. Bolsonaro’nun vermiş olduğu zararı düzeltmek zaman alacak.”

Corinthians protesto etmenin yanı sıra koronavirüs salgını esnasında işini kaybedenlere yardım erzakları dağıttı.

Bassetto:

“Bu bizim tarihi mirasımızdır. Corinthians ve biz, sıradan hayranlar değiliz. Biz, farklıyız. Bizler eşitliğe inanıyoruz ve adaletsizliğe izin vermeyeceğiz.”

“Önümüzdeki hafta yeni bir pankartımız olacak. San Paulo’nun görebildiği her yere o pankartı götüreceğiz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

34 Paylaşımlar
Paylaş34
Tweetle
Paylaş
Pin