fbpx   .  

BRIT Ödülleri Bu Sene İlk Kez ‘Cinsiyete Dayalı’ Ödül Kategorilerine Yer Vermeyecek

2022 BRIT Ödülleri, “sanatçıları yalnızca müzikleri ve çalışmaları için” kutlamak için ilk kez cinsiyete dayalı kategorilere yer vermeyecek. Tören, Erkek ve Kadın ödüllerinin yerine, Yılın Sanatçısı ve Uluslararası Yılın Sanatçısı için yeni ödüllerini dağıtacak.

BRIT Başkanı ve Polydor Records Eş Başkanı Tom March şunları söyledi:

 

“BRIT’lerin gelişmeye devam etmesi ve mümkün olduğunca kapsayıcı olmayı hedeflemesi önemlidir.”

“Cinsiyetten bağımsız olarak, sanatçıların yarattıkları müzik ve yaptıkları iş için başarılarını kutlamanın tam zamanı” dedi. BPI ve The BRIT Awards CEO’su Geoff Taylor, bu güncellemelerin tanınan sanatçılar için “daha fazla katılım ve daha büyük bir küresel platform” sağlayacağını da sözlerine ekledi.

“BRIT Ödülleri sadece İngiliz müziğinin bir kutlaması değil, İngiliz kültürünün bir yansımasıdır”

“2022 şovu için yaptığımız değişiklikler, harika sanatçılarımız için daha fazla yeni hayran, daha fazla katılım ve her zamankinden daha büyük bir küresel platform anlamına gelmelidir.” 

Cinsiyete dayalı kategorilerin kaldırılmasına ek olarak, Alternative/Rock Act, Hip-Hop/Grime/Rap Act, Dance Act ve Pop/R’n’B Act’ı tanımak için dört yeni ödül eklenecek. The BRIT Awards sözcüsüne göre, yeni türler “İngiliz müziğinin bilindiği çeşitli kültürel yönlerini göstermek” için kutlanacak.

Öne çıkan sanatçılar artık Mastercard adaylıkları ile Yılın Şarkısına dahil edilecek. Mo Gilligan, 2022 BRIT’lerine ev sahipliği yapacak, Clara Amfo ve Maya Jama, The BRITS Are Coming adaylık gösterisini ve BRITS Red Carpet etkinliğini sunacak. Mo, törene ev sahipliği yapmakla ilgili olarak “2022 BRIT Ödüllerine ev sahipliği yapmak mutlak bir ayrıcalık” dedi. “Sorulduğum için gerçekten onur duyuyorum. Zaten kapsamlı planlama aşamalarındayız ve söyleyebileceğim tek şey, her yerdeki müzik hayranları için inanılmaz bir gece yaratmak için elimizdeki her şeyi vereceğimize söz veriyorum. Hadi yapalım!”

2022 tam kategori listesi şu şekilde olacak: 

YouTube Music ile Yılın Sanatçısı

Yılın Grubu BBC 

Radio 1 tarafından desteklenen BRITs Rising Star En İyi Yeni Sanatçı 

Mastercard ile Yılın Şarkısı 

Yılın Mastercard Albümü 

Yılın Uluslararası Sanatçısı 

Yılın Uluslararası Grubu Alternatif/Rock En İyisi

Pop/R&B En İyisi

Dans En İyisi

Hip Hop/Rap/Grime En İyisi

2022 Brit Ödülleri, 8 Şubat’ta O2 Arena’da gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.