fbpx   .  

Grammy Ödülleri’nde Lil Nas X ve Lady Gaga Fırtınası!

Lil Nas X, Lady Gaga ve Arlo Parks, Grammy Ödülleri’ne aday gösterilen birçok LGBTİ+ sanatçı arasında yer alıyor.

64. Yıllık Grammy Ödülleri için adaylar, 31 Ocak 2022 töreni öncesinde 23 Kasım’da açıklandı.

 

Lil Nas X, Taylor Swift’in Evermore ve Billie Eilish’in Happier Than Ever gibi albümleri karşısında Yılın Albümü’ne aday olan, eleştirmenlerce beğenilen ilk albümü Montero ile tanındı.

Industry Baby, Jack Harlow ile işbirliği, En İyi Melodik Rap Performansı için aday oldu ve bu kategoride her ikisi için de ilk Grammy adaylığı oldu.

Montero (Call Me by Your Name) en büyük iki kategoride aday gösterilen Lil Nas X’in en tanınmış parçası. Şarkı Yılın Şarkısı ve Yılın En İyi Müzik Videosu kategorilerine aday gösterildi.

Lil Nas, adaylar açıklanırken heyecanını bir dizi tweetle paylaştı:

Lil Nas X şunları yazdı: “Tek bir ödül bile kazanmak zorunda değilsiniz, bu yılın bana getirdiği tüm bilgiler için gerçekten müteşekkirim. Ve yolculuk için minnettarım. Sizi seviyorum arkadaşlar.”

22 yaşındaki şarkıcı, daha önce aday gösterildiği altı Grammy’den ikisini kazandı, yani bu gece ödülleri süpürürse bu toplam yedi galibiyete yükselebilir.

Aday gösterilen diğer LGBTİ+ sanatçılar arasında Right On Time adlı şarkısı Yılın Şarkısı seçilen lezbiyen country/pop sanatçısı Brandi Carlile yer alıyor.

Arlo Parks, Ocak ayında En İyi Yeni Sanatçı ve En İyi Alternatif Müzik Albümü dallarında iki Grammy Ödülünü evine götürebilir.

Halsey ve St. Vincent, son şarkısı ikisi de adaylık kazandığından, ikinci kategoride Arlo ile karşı karşıya gelecekler.

Yaratıcının WusYaName’i Tyler, En İyi Melodik Rap Performansı ve Call Me If You Get Lost ile En İyi Rap Albümü kategorisinde de aday.

Lady Gaga’nın Tony Bennett ile ortaklaşa hazırladığı en son albümü, Yılın Albümü ve I Get a Kick Out of You ile En İyi Müzik Videosu dahil olmak üzere altı dalda aday gösterildi.

“Lil Nas X, Brandi Carlile, Lady Gaga ve diğerleri de dahil olmak üzere bu yılki Grammy adayları arasında LGBTİ+ sanatçıların geniş katılımı, yalnızca kültürel kabulde artan bir değişimi değil, aynı zamanda LGBTİ+ sanatçılarının dünya çapında yarattığı baskın etkiyi de vurgulamaktadır” dedi GLAAD Başkanı ve CEO’su Sarah Kate Ellis.

 “Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı dahil olmak üzere toplam 5 adaylıkla, Lil Nas X, şüphesiz yeni bir nesle ilham verecek ve onları güçlendirecek rap ve hip-hop’ta daha fazla LGBTİ+ katılımı için kapılar açmaya devam ediyor. Sanatçıların özgünlüklerini ve bireyselliklerini benimsemeleri için harika bir fırsat.”

2022 Grammy Ödülleri 31 Ocak’ta gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.