Brokeback Mountain’in Senaristleri, Yeni Eşcinsel Filmleriyle İzleyiciyi Sarsmaya Hazırlanıyor

 Brokeback Mountain’in Senaristleri, Yeni Eşcinsel Filmleriyle İzleyiciyi Sarsmaya Hazırlanıyor
Digiqole ad

Good Joe Bell, Brokeback Mountain’ın senaristlerinin genç eşcinsel oğlunun intiharıyla barışmaya çalışan bir babayla ilgili bir filmde yeniden biraraya gelmelerini sağladı.

Annie Proulx’un romanını Heath Ledger ve JakeGyllenhaal’ın rol aldığı Oskar’lı bir klasiğe dönüştüren Larry McMurtry ve Diana Ossana, yeni bir dramayla LGBTİ+ sinemasına eş zamanlı bir dönüş yapacaklar.

Üzücü gerçek hikâyede Mark Wahlberg, Reid Miller tarafından canlandırılan 15 yaşındaki oğlu Jadin’inin intiharının ardından zorbalıkla ilgili farkındalık yaratmak için Amerika Birleşik Devletleri’ni yürüyerek geçmeye karar veren Joe Bell’icanlandırıyor.

Good Joe Bell, karakterin ülke çapındaki yolculuğu ve Jadin’in okulda maruz bırakıldığı şiddetli homofobiyi anlatan flashback sahnelerine yer verecek.

Ossana The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, kendisini projeyi kabul etmeye ikna eden şeyin, tıpkı 15 yıl önce Brokeback Mountain’da olduğu gibi McMurtry olduğunu ifade etti;

‘Aslında Larry, biz yazmaya başlamadan önce sıkıntılar yaşadı. Joe’yla ilgili tam olarak mutlu değildi. Joe’nun psikolojik durumuyla ilgili onunla konuştum. Ama Joe çocuklarını gerçekten çok sevmişti ve Larry’e Joe’ya bu şekilde yaklaşmamız gerektiğini söyledim,’ dedi.

Gerçek Joe Bell oğlunun ölümünden sekiz ay sonra, Ekim 2013’te bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ama eşi ve Jadin’in arkadaşları projeyle yakından ilgilenmeye devam ediyor.

Ossana, Joe’nun çok kompleks bir adam olduğuna karar verdiklerini de sözlerine ekledi. Good Joe Bell’in vizyon tarihi henüz belli değil.

Çekimleri pandemiden önce biten filmin Toronto Uluslararası Film Festivali’nde prömiyer yapması planlanıyor ancak COVID-19 sebebiyle nasıl ya da ne zaman dağıtıma gireceği belli değil.

Yönetmen Reinaldo Marcus Green THR’a;

‘Filmin gereken herhangi bir şekilde yayınlamasına açığım. Her şeyi ve seçimi de göz önünde bulundurunca bu sene yayınlanabilmesini umuyorum. Bence insanları etkileyebilir,’ dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

49 Paylaşımlar
Paylaş49
Tweetle
Paylaş
Pin