Bu Eşcinsel Çift, Düğünlerini Kendilerinden Önce Evlenemeyen Bütün Eşcinsellere Adadı

 Bu Eşcinsel Çift, Düğünlerini Kendilerinden Önce Evlenemeyen Bütün Eşcinsellere Adadı
Digiqole ad

Josh Rodriguez ve Wil Cope’un düğünü sadece onlarla ilgili değildi. Toplulukla ilgiliydi.

Cope’la 10 Ekim’de Pizza Works Bushwick, Brooklyn’de evlenen Rodriguez, Out’a,

‘Düğünümüz evlenemeyen bütün insanların bir temsiliydi, haklarını kullanamayan ve sevdikleri kişiyi açıkça sevemeyen insanların,’ dedi.

Cope, bir tasarımcı, ve podcast sunucusu Rodriguez’e geçen sene Noel’de evlenme teklif etmiş. Çift tatili New Jersey’de Rodriguez’in annesi ve ailesiyle geçirmiş ve birbirinin aynısı tulumlarla gece yarısında birbirlerine hediyelerini vermişler. Herkes hediyesini açtıktan sonra Cope, geriye bir hediye daha kaldığını söylemiş.

‘Herkesin kafası karıştı çünkü özellikle de Noel’de aile olmanın ne kadar önemli olduğuyla ve beni nasıl da her zaman kabul ettikleriyle ilgili bir konuşma yapmaya başlamıştım. Sonra dizimin üstüne çöktüm ve evlenme teklif ettim.’

Her ne kadar Bushwick’li çift 10.10.20 tarihinde evlenmeyi kafaya koymuş olsa da, evlilik eşitliği karşıtı Amy Coney Barrett’ın Yüce Mahkeme’ye atanmasının hızlandırılmasıyla durumun aciliyeti ve önemi de artmış.

Kendi işini kurmak üzere olan Rodriguez,

‘Eli kulağında olan kıyamet köşeden görünüyordu, evlenebilirken evlenmemiz çok önemliydi. Umarım hiçbir şey olmaz ve haklarımızı koruyabiliriz,’ dedi.

Siyahi olan Cope ve Dominik Afro-Latin kökenli olan Rodriguez için atalarını ve geçmişte evlenememiş siyah, kahverengi ve Hispanik kuirleri onurlandırmak zirveydi. Açılamayan yaşlı eşcinsel çiftlerin eski fotoğraflarını içeren bir ‘atalar masasıyla’ kendilerinden önceki kuşaklardan sevgilerini gizlice yaşamak zorunda olanlara bir saygı ifadesiydi. Masada aynı zamanda orada olamayan yakınları için de yer ayrılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin