Veet Men ile Pürüzsüz Bir Hayat’a Merhaba!

 Veet Men ile Pürüzsüz Bir Hayat’a Merhaba!
Digiqole ad

Adım 1: Erkekler için Cilt Bakımı  

Pürüzsüz Bir Hayat’a merhaba! Hazır sonbahar geliyorken hayatımızdaki pürüzlerden bir kurtulalım, şöyle tertemiz bir sayfa açalım diyoruz. Buna da dış görünüşümüzle başlayalım dedik. O zaman adım 1: Cilt Bakımı! 

Kim demiş “Cilt bakımı sadece kadınlar içindir” diye? Kim demiş bilmiyoruz ama o her kimse çok yanlış demiş! Erkek cildi ile kadın cildi yapı olarak birbirlerinden farklı ama bu, bizlerin de tıpkı kadınlar gibi cilt bakımı yapmayacağı anlamına gelmiyor.  

O zaman en tarz laçoları bile “Bir denesem mi?” diye düşündürecek cilt bakımı önerilerimiz gelsin bakalım. 

1) Sensiz bir cilt bakımı düşünemeyiz yüz temizleyici! 

Bizlerin de tıkanmış gözenekleri ve gün içinde çevreden gelen kiri ciltlerinden arındırmak için yüzümüzü sabah ve akşam temizlememiz gerekiyor. Sabun, cildi daha çok kurutup tahriş edebilir ama yüz temizleyiciler cildin doğal nem dengesini bozmadan ciltteki tüm kiri alııır götürür. Tabii bu ürünü seçebilmek için cilt tipimizi bilmemiz gerekiyor. Yağlı, karma ya da kuru. Cilt tipiniz hangisi, minik bir araştırma ile öğrenin, cildinize uygun temizleyiciyi seçin ve parıl parıl bir cilde merhaba demeye hazır olun. Tabii ürün seçimi sırasında, cilde zarar veren alkollü ürünlerden uzak durmakta fayda var.   

2) Cildin olmazsa olmazı: Nem! Nem! Ve; Nem! 

Erkek cildi kadınlara göre genel olarak daha yağlı ancak yağlı ciltlerin bile nemlendirilmeye ihtiyacı var. Bu yüzden cildimizi temizledikten sonra yine cilt tipimize uygun bir günlük nemlendiriciyi masaj hareketleri ile yüzümüze uygulamayı ihmal etmiyoruz. Sabah ve akşam yüz temizliğinden sonra nemlendiriciyi uygulayarak hem cildimizi neme doyuruyor hem de yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu azaltıyoruz. E daha ne yapalım!   

3) Bakımın ayrılmaz ikilisi: Maske ve peeling

Yüzümüzü temizledik, nemlendirdik bitti mi, elbette hayır! Günlük yüz temizliğiyle çıkmayan kir ve ölü hücreler olabiliyor. Bu nedenle cildin ihtiyacına göre haftanın iki ya da üç günü peeling yaparak cildimizi iyice arındırmamız gerekiyor. Hem bu sayede gözenekler de fazla yağ ve kirden temizlenerek daha aydınlık bir görünüme sahip oluyor. Evde doğal yöntemlerle hazırlayacağınız ya da zararlı içeriklerin bulunmadığı ihtiyacınıza göre bir peeling seçin ve başlayın!

Cilt bakımının bir diğer olmazsa olmazı ise maskeler. İster kağıt, ister soyulabilir olsun ya da doğal malzemelerde evde hazırlanmış olsun, hiç fark etmez. Bir maske cilt bakım adımının olmazsa olmazı, aydınlık bir cildin anahtarıdır. Üstelik sadece yüz değil, yumuşacık ve bakımlı el ve ayaklar için de el/ayak maskelerine bir bakın deriz. 😉
 

4) Güle güle tüyler!

Yazın bitmesi tüylerle dolu bir cilde merhaba diyeceğimiz anlamına gelmiyor. Cildin her alanında pürüzsüzlük için güle güle göğüs, sırt, kol, koltuk altı ya da kasık tüylerimizzz!  Gözünüzü kapatın ve elinizi pürüzsüzzz, yumuşacık göğsünüz gezdirdiğinizi düşünün. Sonra sırtınızda, sonra kolunuzda…. Harika bir his değil mi? 😍 O zaman ne duruyorsunuz, merhaba tüy dökücü ürünler ve güle güle tüyler! 

Üstelik Veet Men Tüy dökücü krem ile tüy alımı işlemi oldukça basit. İster duşta, ister normal zamanda 3 ila 5 dakikada pratik ve etkili bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. O zaman Veet Men ile 5 dakikada pürüzsüz cildimizle harika görünmeye hazırız!  

5) Cildimizden uzak dur güneş!

Seni seviyoruz güneş, ama uzaktan! Çünkü yaşlanma lekelerinin ve kırışıklıkların en büyük nedeni güneş ışığının verdiği hasar. Günde belirli periyodlarla güneş koruyucu sürmek, cildin bu ışınlardan olumsuz etkilenmesini önler. Şimdi “Ee yaz bitti ne güneşi ne koruyucusu?” dediğinizi duyar gibiyiz ama cildi güneş ışınlarından her mevsim korumak gerekiyor. Yaz kadar olmasa da sonbahar ve kış güneşi de cilde olumsuz etkiler yapabiliyor. Bu nedenle evden çıkmadan yüzümüze cilt tipimize uygun bir koruyucu uyguluyor ve gün içinde ihtiyacımızın olma ihtimaline karşı çantamıza atıveriyoruz!  

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin