İzleyin: Tuhaf ve Eşcinsel Korku-Komedi Filmi ‘Freaky’e İlk Bakış

 İzleyin: Tuhaf ve Eşcinsel Korku-Komedi Filmi ‘Freaky’e İlk Bakış
Digiqole ad

Film, Friday the 13th, Freaky Friday ve Mean Girls karışımı, üstelik unutulmaz eşcinsel karakterle!

Happy Death Day’in yönetmeni Christopher Landon’ın yeni gençlik korku-komedi filmi Friday the 13th, Freaky Friday ve Mean Girls karışımı olarak tanımlanıyor, yani ele alınacak çok şey var.

Freaky’nin hafifçe saçma hikayesi beklenmedik bir biçimde Vince Vaughn’ın oynadığı bir seri katille yer değiştiren ve Kathryn Newton tarafından canlandırılan ana karakter Millie’yi konu alıyor.

Lanetli bir hançeri de içeren kısa ve fantastik arka plan hikayesi yeterli değil, ama bir değişikliğe sebep oluyor ve bundan sonra Vaughn ve Newton’ın birbirlerini oynaşını izliyoruz. O kadar saçma bir biçimde komik, aptalca ve iyi oynanmış ki bayılmaktan kendinizi alamıyorsunuz.

(Son bir eleştiri: filmin açılışı çok tanıdık ve iyi ya da kötü, izlenmesi gereken kanlı sahnelerin çoğu da burada.)

Vaughn 49 yaşında 198’lik bir erkeğin bedeninde hapsolmuş Pitch Perfect seven kız rolünün hakkını veriyor. Bir penisi olduğunu keşfettiğinde Vaughn’un yüzü görülmeye değer ve bir noktada Millie’nin ilgilendiği atlet genci öpüyor: Vaughn’un filme gülme unsuru olarak konmadığını söylediği gerçeklik dışı ve çok tatlı bir an.

Konu sadece aynı cinsiyetten kişilerin öpüşmesi de değil (korku filmlerini bırakın, ana akım bir filmde bu ne kadar oluyor?), Millie’nin keskin ve becerikli arkadaşlarından biri ‘öylesine eşcinsel olan’ tiplerden biri.

Non-binary yıldız Misha-Osherovich tarafından canlandırılan Wicked izleyen Grindr düşkünü Josh için hantal bir açılma hikayesi yok, sadece eşcinsel. Feminist olarak tanımlanabilecek son da ileri görüşlü ve ferahlatıcı.

Freaky şüphesiz bir komedi olarak daha başarılı. Ama sonuçta ortaya çıkan korku türüne yeni ve garip bir ruh getiren modern bir Frankenstein’in Canavarı filmi. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Paylaşımlar
Paylaş18
Tweetle
Paylaş
Pin