fbpx   .  

Call Me by Your Name’in Oliver’ı Neredeyse Shia LeBeouf Olacakmış!

Başka bir evrende, Call Me by Your Name çok daha farklısını gözükebilirdi.

Filmin Oscar ödüllü senaristi James Ivory, yeni kitabında Shai LaBeouf’un neredeyse, Timotheé Chalamet’in aşk yaşadığı Oliver’ı canlandıracağını açıkladı.

 

Solid Ivory isimli kitapta filmin 93 yaşındaki senaristi, oyuncu kadrosunun seçimi sırasında ve Armie Hammer projeye dahil olmadan önce, Oliver rolü için LaBeouf’la temasa geçildiğini belirtiyor:

“Bu konuda şüpheliydim. Onun hakkında çok şey biliyorum, bu yüzden bazı filmlerini izledim. O son derece iyi bir aktör. Ama Yunan filozofu Herakleitos hakkında araştırma yapan bir akademisyen olarak role pek uygun olmazdı.”

LaBeouf seçmelere katıldığında, Ivory fikrini değiştirdi:

“Shia, New York’a Timothée Chalamet (ana karakter Elio) ile bir senaryo okuma denemesi yapmaya geldi, kendi uçak biletini ödedi. Luca ve ben gözlerimize inanamadık. İki genç oyuncunun uyumu sansasyoneldi; onlar çok inandırıcı, sıcak bir çift oldular.”

LaBeouf’un özel hayatındaki bazı sıkıntılar bu yolculuğu kısa kesti.

“Shia kadrodan çıkartıldı. Medyada kötü bir tanınırlığı vardı. Kız arkadaşıyla kavga etmişti; polisler onu sakinleştirmeye çalıştıklarında ise aralarında bir arbede olmuştu. Luca onu ya da menajerini aramadı. Shia’ya güvence vermek için ona mail attım, ama sonra Luca, Armie Hammer’ı rol için seçti ve bir daha asla Shia ile ve Shia hakkında konuşmadı.”

Şu anda filmi farklı şekilde hayal edemiyoruz ama yine de Shia seçilmiş olsaydı neler olabileceğini düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

Ivory, GQ Magazine’de paylaştığı Solid Ivory’den bir alıntıyla film hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Kitap ise 2 Kasım’da yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.