Cartoon Network, Yeni Reklamında Cinsiyet Zamirlerini Yıktı!

 Cartoon Network, Yeni Reklamında Cinsiyet Zamirlerini Yıktı!
Digiqole ad

National Black Justice Coalition ile yaptıkları son girişimde Cartoon Network, cinsiyet zamirleri hakkında önemli bir ders vermek için Steven Universe’den Stevonnie ve Craig of the Creek’ten Craig’i görevlendirdi.

Cartoon Network, sosyal medya kanallarında Stevonnie ve Craig’in kullandıkları zamirlerden açıkça bahsettiklerini, başkalarının zamirlerini sorup onlara saygı duyduklarını ve birbirlerinin kimliklerini doğruladıklarını gösteren sevimli bir çizgi roman paylaştı.

Bu, inanılmaz sevimli ve özellikle çevrelerindeki dünyayı nezaket ve empati ile anlamak isteyen gençler için güçlü bir ders.

NBJC’nin YYAAC üyesi Justin Calhoun yaptığı açıklamada, “Bu çizgi roman, benlik ve dahil olmanın rolünü kucaklamak ve kabul etmek için yaratıldı,” dedi.

“NBJC ve Cartoon Network arasındaki bu ortaklık, kuir gençlerin sadece kabul edilmelerini değil, aynı zamanda gelişmelerini sağlamak için bir görünürlük eylemidir!”

Çizgi roman farklı he/him/she/her/they/them/ze/zir zamirlerinin kullanımına dikkat çekiyor.

“Birinin cinsiyetini sadece onlara bakarak söyleyemeyiz,” yazıyor ve ‘bildiğimizi varsaymamalıyız.’ “Kız” veya “erkek” dışında birçok cinsiyet kimliği var. Bazı insanlar herhangi bir cinsiyet olarak tanımlanmıyor. “

“Burada sadece cinsiyet zamirlerini normalleştirmek değil, onlara saygı duymak da var. İster onu ister başka bir şeyi kullanın, sizi kabul ediyor, onaylıyor ve SEVİYORUZ!⁣”

Cartoon Network, okuyucuların cinsiyet zamirleri, deneyimleri ve neden önemli olduklarını daha da derinlemesine anlayabilecekleri NBJC’nin Cinsiyet Adaleti Araç Seti ile de bağlantılı.

Kanal, ırkın yanı sıra LGBTİ+ kimliklerini de çevreleyen inanılmaz çalışmalar yapıyor. Bu yılın başlarında, sevimli bir kuir anı içeren bir dizi ırkçılık karşıtı kamu spotları yayınladı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin