Çığlık 5’in Ana Karakterleri Lezbiyen Bir Çift!

 Çığlık 5’in Ana Karakterleri Lezbiyen Bir Çift!
Digiqole ad

Pandemi sürecinin etkilediği alanlardan biri de sinema ve eğlence sektörünün geleceği. Endüstrinin canlanmaya çalıştığı bu süreçte Avengers gibi büyük bütçeli filmleri yakın gelecekte görmemiz pek de mümkün görünmüyor. Çok kalabalık bir kast gerektirmeyen korku filmleriyse ön plana çıkabilir. Çığlık serisinin orijinal yazarı açık eşcinsel Kevin Williamson’ın kaleminden bir beşinci film izleyeceğimiz pandemiden önce duyurulmuştu. Daha da heyecan verici olansa çekimlerinin orijinal takvime göre devam ediyor oluşu.

Entertainment Tonight’a göre orijinal filmden sadece yazar değil, üç başrol oyuncusu Courtney Cox, David Arquette ve Neve Campbell da dönüyor. Marley Shelton ve Hayen Panettiere de Çığlık serisinin yeni filminde eski rolleriyle tekrar beyazperdeye dönecek oyunculardan. Film serisinin eski yıldızlarının yanı sıra 13 Reasons Why’dan Dylan Minette, Jenna Ortega, Mikey Madison, Mason Gooding, Kyle Gallner ve Melissa Barrera gibi oyuncularda yeni filmde rol alacak.

Yeni film temelde Ortega tarafından canlandırılan kız kardeşinin merkezinde olduğu bir takım Hayaletyüz cinayetlerini çözmek için Woodsboro’ya dönen Barrera’yı konu alıyor. Tek yazarın Williamson olduğu yapımda, heyecanın final sahnesine kadar sürmesi bekleniyor. Bu film aynı zamanda farklı bir kitleyle bulaşacak olması açısından da önemli. Çığlık 4’te de bir eşcinsel karakter bulunuyordu, bu seferse daha düzgün bir temsil göreceğimize eminiz zira günümüzde bir grup ergeni gökkuşağından tamamen yoksun bir biçimde yansıtmak imkânsız. Ortega ve Madison’ın karakterleri arasındaki aşk, Çığlık serisinde izleyeceğimiz ilk eşcinsel ilişki olacak. Dahiliyetin duyarlı gözükmek için zorlama olduğu iddia edilebilir, ancak bahsettiğimiz Çığlık olunca bunun bir ziyafet olduğunun farkındayız.

Çığlık 5 vizyona 2022’de girecek, umarız o zamana kadar kalabalığa karışmak tekrar güvenli olacaktır zira bu filmin kitleleri sinemaya çekeceği çok açık!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin