Coldplay’in Solisti Chris Martin: Gençken Homofobiktim ve Eşcinsel Olduğumdan Şüpheleniyordum

 Coldplay’in Solisti Chris Martin: Gençken Homofobiktim ve Eşcinsel Olduğumdan Şüpheleniyordum
Digiqole ad

Chris Martin, Rolling Stone’a büyürken homofobik olduğunu ve bir süreliğine de olsa eşcinsel olabileceğinden şüphelendiğini açıkladı.

Coldplay’in solisti, gençken yatılı bir okula gittiğini ve bir takım sınıf arkadaşının yürüyüş şekli nedeniyle ona hep ‘gay’ dediğini söyledi.

Martin, dindar yetiştirilmesine atıfta bulunarak “Yatılı okuldayken biraz komik, biraz da zıplayarak yürürdüm ve aynı zamanda ‘Eşcinselsem sonsuza kadar s*çtım’ diye düşündüğüm için homofobiktim,” dedi.

“Cinselliği keşfeden bir çocuktum,” diye ekledi. “’Belki eşcinselim, belki şuyum, belki buyum ancak eşcinsel olamam,’ diye düşünüyordum ve haliyle çok korkuyordum.”

Kendi cinselliğini keşfederken, sınıf arkadaşlarının ona “oldukça agresif” bir şekilde “kesinlikle eşcinsel” dediğini ve bunun birkaç yıl boyunca sürdüğünü söyledi.

Sınıf arkadaşlarının homofobik tutumu kendisini nihayetinde ‘iç homofobi’siyle yüzleşmesine neden olmuş ve 15 yaşında eşcinsel olsa da sorun olmayacağı sonucuna varmış.

Bu deneyim hakkında “Oldukça büyük bir baskıydı,” diye konuştu. Buna ek olarak yaşadıklarının kendisine, dinin ‘eşcinsel olmak yanlıştır,’ dayatmasını sorgulattığını da söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin