İlk Defa Eşcinsel Bir Çift, “Dancing With The Stars”ın Galibi Oldu!

 İlk Defa Eşcinsel Bir Çift, “Dancing With The Stars”ın Galibi Oldu!
Digiqole ad

”Dancing with the Stars” yarışmasının Danimarka versiyonu olan Vild med Dans’da, Jakob Fauerby ve Silas Holst yarışmayı kazanan ilk eşcinsel çift olarak Danimarka’nın televizyon tarihine geçti.

Kopenhag’lı aktör Fauerby, yarışmadan önce LGBTQ Nation ile yaptığı bir röportajda, “En çılgın hayallerimde bile bu yarışmaya katıldığımı düşünemiyordum,” dedi. Başından beri hedefinin, daha iyi bir dansçı olmanın yanı sıra, insanlara eşcinsellerin dansının tahammül edilebilir bir şey olduğunu göstermek olduğunu söyledi.

Fauerby, katılımı için erkek bir partnerle dans etme konusunda ısrar etti. Favorilerden biri olarak gösterilen Holst, Fauerby’nin dans partneri olmak üzere beş yıllık bir aradan sonra yarışmaya geri döndü.

Fauerby röportajında,

“Beni ararlarsa bir erkekle dans etmemin mümkün olup olmayacağını sormayı düşünmüştüm,” dedi. “Beni aradıklarında sorumu duyunca, bunun konuşabilecekleri bir şey olduğunu söylediler.”

Liberal Danimarka’da bile, çılgınca popüler olan şovda dans eden iki erkeğin yer alacağı haberi hayranlar arasında uzun süren tartışmalara yol açtı. Eleştirilerin arasında kötüler de var, iyiler de. Bir grup, “doğal olmayan” bu durumdan şikayetçiyken ve kimin “erkek” kimin “kadın” olacağını merak ettiklerini söylerken, bir diğer grup bu durumu gayet hoş karşıladı.

Fauerby, olumlu bir bakış açısı sürdürmeye devam etti ve yaptığı şeyin, özellikle de LGBT görünürlüğü için oldukça önemli olduğunu belirtti.

“Çocukken hiçbir zaman temsil görmedim. 16 yıldır süren yarışmada, 160 çift içerisinden sadece bir çiftiz. Yani bu da demek oluyor ki, genç bir kız, genç bir erkek veya trans bir birey ekranda bizi görerek kendilerini temsil ettiğimizi görme şansına sahip olabilir.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin