DC Comics, LGBTİ+ Süper Kahramanları İçeren Bir Pride Antolojisi Hazırlıyor

 DC Comics, LGBTİ+ Süper Kahramanları İçeren Bir Pride Antolojisi Hazırlıyor
Digiqole ad

Kuir çizgi roman hayranları sevinin, DC Comics bu yaz sizin için çalışacak.

DC Comics, Pride kutlaması için yalnızca süper kahraman evreninden LGBTİ+ karakterleri değil, aynı zamanda yazarları ve sanatçıları da içeren yeni bir antoloji çizgi romanı yayınlıyor. DC Pride # 1, 8 Haziran’da yayınlanacak ve en sevdiğiniz kuir süper kahramanlar hakkında en sevdiğiniz yazarlar ve sanatçılar tarafından yazılan ve çizilen 80 sayfalık bir çizgi romandan oluşacak.

Süper kuirler arasında Batwoman (Kate Kane), hayranların en sevdiği çift Poison Ivy ve Harley Quinn, Midnighter, non-binary Flash of Earth-11, orijinal Green Lantern (Alan Scott) ve oğlu Obsidian, Aqualad, Dreamer ve Renee Montoya yer alıyor.

Antolojide öne çıkan yaratıcılar arasında James Tynion IV, Mariko Tamaki, Steve Orlando, Sam Johns, Vita Ayala, Sina Grace, Amy Reeder, Trung Le Nguyen, Stephen Byrne, Danny Lore, Lisa Sterle, Klaus Janson, Luciano Vecchio, Nicole Maines, Rachel Stott, Skylar Patridge, Ro Stein ve Ted Brandt var. 

Hikayelere ek olarak, DC Pride # 1, DCTV’nin LGBTİ+ karakterlerinin ve onları oynayan aktörlerin tam sayfa profillerini içerecek. Ayrıca kuir sanatçılar Kris Anka, Sophie Campbell, Mildred Louis, Travis Moore, Nick Robles ve Kevin Wada’nın pin up’ları var.

Antolojide ayrıca, CW’nin Supergirl TV şovunda Nicole Maines tarafından canlandırıldıktan sonra trans süper kahraman Dreamer’ın çizgi roman evrenine girişi de yer alacak. Maines, Rachel Stott’un çizimleriyle yayınlanacak için bir Dreamer hikayesi yazmaya geri dönüyor. 

DC Comics ayrıca Jen Bartel, Yoshi Yoshitani, Paulina Ganucheau ve David Talaski’nin yanı sıra Anka, Moore, Byrne ve Wada’nın en büyük isimlerinden bazılarının özel Pride kapaklarını yayınlayacak.

Son olarak, Tamaki ve Amancay Nahuelpan altı sayıdan oluşan yepyeni bir mini seriyi piyasaya sürüyor: “Ana Adam” Lobo ve kızı Crush’ın başrolleri paylaştığı Crush ve Lobo. Bir açıklamaya göre, hikaye “tamamen kendini yok etme modunda” olan Crush’a odaklanacak! Genç Titanlar’ı öfkeyle bırakıp kız arkadaşı Katie ile ilişkisini mahvettikten sonra Crush, sonunda babasıyla uzay hapishanesinde yüzleşmenin ve her şeyi mahvetmeden önce geçmişi toparlamanın zamanının geldiğine karar verir.”

İlk sayı 1 Haziran’da çıkacak. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin