Down Sendromlu Eşcinsel Bir Erkeğin Hikayesini Anlatan Belgesel: Home Free

 Down Sendromlu Eşcinsel Bir Erkeğin Hikayesini Anlatan Belgesel: Home Free
Digiqole ad

Down sendromlu eşcinsel bir erkeğin hayatını anlatan ‘Home Free’ belgeseli birçok insanın kalbine dokundu.

Belgeseli izleyen herkes, 27 yaşındaki Curtis’e hemen ısındı.

Curtis’in annesi oğlunun cinsel yönelimiyle ilgili şunları söyledi;

“Curtis kesinlikle eşcinsel. Yapılı ve sakallı erkekler için çok çabuk heyecanlanıyor ve ağzı kulaklarına varıyor.” Dedi.

Çalıştığı kafedeki bir erkekten hoşlandığını ciddiyetle açıklayan Curtis;

“Seninle ne kadar evlenmek istediğimi biliyorsun. Sen benim erkek arkadaşımsın. Sakallı erkekleri severim.” diye ekledi.

Fakat gayretlerine rağmen annesi, tanıştığı herkesi sevmesi sebebiyle Curtis’in kendi cinsel yönelimini tam olarak anlamakta zorluk çektiğini açıkladı.

“Curtis eşcinsel ancak herkesi seviyor. Kafa karışıklığı cinsel yönelimiyle bitmiyor, onun hakkında başka insanların nasıl düşündüğüne çok takıyor ve kimseyi kırmak istemiyor.”

Daha önce diskoda tanıştığı bir kıza çıkma teklifi eden Curtis, emin olamadığını annesine söyleyince annesi, “Bulduğun zaman emin hissedeceksin canım,” diye yanıtlıyor. Curtis ise bu konudan şöyle bahsediyor:

“Ona çıkma teklifi ettim ama kızlardan hoşlanmıyorum.”

Annesi bu sorunu Curtis’in çevresinde pek eşcinsel olmamasına bağladı. Ancak Curtis’in abisi Degs, Tinder’ı bir çare olarak düşündü ve Curtis’e hemen bir Tinder profili açtı.

Degs,

“Tek başına yaşadığından beri bir ilişki için daha hazır ve daha mutlu. Hep bundan bahsedip duruyor. Neredeyse on yıldır erkek arkadaşı olsun istiyor.”

Açıkçası internetteki popülerliğini göz önünde bulundurursak, Curtis’in pek bekleyeceğini düşünmüyoruz. Belgeselin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Twitter, Curtis’in “eşcinsel ikonu” olduğunu ilan eden hayran yorumlarıyla doldu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

75 Paylaşımlar
Paylaş75
Tweetle
Paylaş
Pin