fbpx   .  

Dua Lipa: Homofobi ve Transfobi Kadın Düşmanlığının Komşularıdır

Dua Lipa son röportajında bir kez daha LGBTİ+ müttefiği olduğunu gösterdi.

Ünlü şarkıcı, LGBTİ+ topluluğuna yönelik ayrımcılığı kınayan çarpıcı bir açıklama paylaştı ve birçok insanın “sadece kendilerinden korktuğunu” söyledi.

Vogue France’a konuşan açık sözlü yıldız şunları söyledi “Homofobi ve transfobi kadın düşmanlığının komşularıdır.”

 

“Pek çok insan derinlerde bir yerde kendilerinden korkuyor. Başkalarının özgürlüğü onları ifade etmekten korktukları bir şeyle yüzleşmeye zorluyor. Özgür, gerçek ve onurlu bir insanın güzelliği onları dehşete düşürüyor.”

Dua Lipa uzun zamandır LGBTİ+ topluluğunun destekçisi. 2021 yılında, bir konser sırasında eşcinsel erkeklere ve HIV’e karşı homofobik yorumlar yapan rapçi DaBaby ile yollarını ayırdı. İkili daha önce ‘Levitating’ adlı parçada işbirliği yapmıştı.

 

Instagram’da “LGBTİ+ topluluğunun %100 yanındayım” şeklinde yazdı. “HIV/AIDS ile ilgili yaftalama ve bilgisizlik ile mücadele etmek için bir araya gelmemiz gerekiyor.”

“Aşkın evrensel olduğunu düşünüyorum.”

Dua aynı zamanda Jaguar tarafından desteklenen 2020 Virgin Atlantic Attitude Ödülleri’nde Müzik Ödülü’nün de sahibi oldu. Ödülü kabul ederken şunları söyledi: “Aşkın evrensel olduğunu ve kalbinizin istediği her şekilde özgürce ifade edilebilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.