Dünya Devi 400’den Fazla Şirket, LGBTİ+ Hakları ve Eşitlik Yasası İçin Konuştu

 Dünya Devi 400’den Fazla Şirket, LGBTİ+ Hakları ve Eşitlik Yasası İçin Konuştu
Digiqole ad

Dünyanın en büyük şirketleri, İnsan Hakları Kampanyası Eşitlik Yasası için İş Koalisyonu’nun bir parçası olarak LGBTİ+ topluluğuna benzersiz bir destek gösterisinde bir araya geldi. Apple, IBM, Amazon ve PepsiCo gibi düzinelerce Fortune 500 şirketi de dahil olmak üzere 400’den fazla şirket, birlikte Eşitlik Yasası’nın kabulü için çağrıda bulundu. Tarihsel yasa tasarısı imzalandığı takdirde, mevcut yasayı, barınma, federal programlar ve diğer yerlerdeki ayrımcılığa karşı korumaları cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğini içerecek şekilde genişletecek şekilde değiştirecek.

İnsan Hakları Kampanyası başkanı Alphonso David yaptığı açıklamada,

“Eşitlik Yasası’nın çalışanları için iyi, işleri için iyi ve ülkemiz için iyi olduğunu anladıkları için iş liderlerinden artan destek görüyoruz.” Dedi. 

IBM’in küresel çeşitlilik ve katılım sorumlusu Carla Grant Pickens yaptığı açıklamada, “Günümüz toplumunun çeşitliliğini yansıtan bir iş gücü, yeni fikirleri ve yeniliği yönlendiriyor” dedi.

“IBM’de, cinsiyet kimlikleri, cinsel yönelimleri, dinleri veya diğer kişisel özelliklerinden bağımsız olarak en yetenekli kişileri işe almaya çalışıyoruz. Ayrıca, eşit korumaların bir işverenin dört duvarının ötesine geçmesi gerektiğine inanıyoruz, bu nedenle IBM, Eşitlik Yasası’nı onaylarken HRC’nin yanında yer alıyor.” 

Küresel otel ve ağırlama zinciri olan Marriot International,

“Küresel bir konukseverlik lideri olarak, ayrımcılık yapmama ilkelerimiz tüm gezginleri kapsar ve tüm cinsel yönelimleri ve cinsiyet kimliklerini içerir. Bu nedenle hem yasalar altında hem de kendi çatımız altında eşitliği sağlamaya yardımcı olmak için İnsan Hakları Kampanyasına katılmaktan ve Eşitlik Yasası’nın geçişini desteklemekten gurur duyuyoruz.”

2021 Eşitlik Yasası, Meclis tarafından 18 Şubat’ta 224’e 206 oyla kabul edildi. Sadece üç Cumhuriyetçi, mevcut yasayı, toplumun birçok alanında ayrımcılığı özellikle yasaklayacak şekilde değiştiren tarihi medeni haklar yasası lehine oy kullandı. Bu alanlar konut, eğitim, kamu barınma alanları, istihdam ve diğer yerleri içeriyor. Hart Research Associates’in yaptığı yeni bir çevrimiçi anketin sonuçlarına göre, Eşitlik Yasası, Cumhuriyetçilerden gelen şaşırtıcı yüzde 50 destek de dahil olmak üzere, ülke çapında yüzde 70’le geniş bir desteğe sahip. 

Başkan Biden başlangıçta görevdeki ilk 100 günü içinde tarihi mevzuatı geçirme kampanyası yürütmüştü, ancak yönetimi diğer konuların yanı sıra aşı uygulamasına odaklanılması gerektiğini gerekçe göstererek, göreve geldikten sonra bu taahhütten geri çekildi. Biden, neredeyse anında tek bir sözün yerine getirerek Trump’ın ordudaki transseksüel askerlere yönelik yasağını bozdu.

HRC’den David şirketlere destekleri için teşekkür etti, ancak gözlerini ödüle dikti ve Senato’nun yine de Eşitlik Yasasını geçirmesi ve onu imza için Başkan Biden’ın masasına göndermesi gerektiğini belirtti. 

David, “Eşitlik Yasası’nın geçişini savunan ve konuşan her şirkete teşekkür ederiz” dedi. “Senatonun iş dünyasını ve halkı dinlemesinin ve bu gecikmiş yasayı geçirmesinin zamanı geldi.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin