fbpx   .  

Dünyayı Değiştiren 100 LGBTİ+ Girişimci Açıklandı

Önde gelen LGBTİ+ yatırım şirketi en başarılı global girişimcilerinden oluşan 100 kişilik bir liste yayınladı.

27 Ocak’ta yayınlanan listede yer alan isimlerin her birinin süreçlerinden, başarılarından ve karşılaştıkları zorluklardan bahsediliyor. 

 

Gaingels, listenin amacının iş dünyasında çalışmaları ve girişimleriyle dünyayı değiştiren LGBTİ+ bireylerin hikayelerini yaymak olduğunu söylüyor.

Gaingels’ın ortaklarından biri olan Lorenzo Thione, konu ile ilgili şu açıklamayı yapıyor;

“Farklı ten rengine sahip bireylerden, kadınlardan, translardan ve LGBTİ+ topluluğunun görünür olan ve olmayan üyelerinden her gün dünyayı değiştiren işler çıkıyor.”

“Bu inanılmaz girişimcilerin hikayelerini paylaşan liste Gaingels 100’ün amaçlarından biri de yeni nesile ilham olarak onlara her şeyin mümkün olduğunu göstermek.”

Listede bir dizi liderin yanı sıra tarih yazan LGBTİ+ bireyler de yer alıyor.

Listede yer alan isimlerden bazılarına bakarsak, Shift şirketinin kurucusu ve CEO’su, ilk eşcinsel CEO olarak da bilinen George Arison var.

Ayrıca trans bireylere adanmış ilk dijital sağlık şirketi olan Plume’un kurucu ortağı ve CMO’su Dr.Jessica Kirkley’de listede yer alıyor.

Listede yer alan isimlerden başka biri Tia Lyles-Williams, LucasPye ve BIO’nun kurucu ve CEO’su büyük ölçekli bir biyoteknolojil, biyofarmasötik üretim şirket kuran ve yöneten ilk Afiraklı-Amerikalı kuir kadın olarak tanınıyor.

 Thione konu ile ilgili aynı zamanda,

“Birçok LGBTİ+ girişimci geçmişte hafife alındı, aşşağılandı, görmezden gelindi, yargılandı ve finansal açıdan yeterince desteklenmedi. Yetkililer ve gücü elinde tutanlar hala belli yargıların arkasına saklanıyor ve hareketlerine başka kılıflar uyduruyorlar. Gerçekleri göz önüne seriyoruz ve başarıları gözlerine sokarak gerekli değişimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” Diye de ekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.