Ekim Ayında Netflix’te İzleyeceğimiz LGBT Temalı Film ve Diziler

 Ekim Ayında Netflix’te İzleyeceğimiz LGBT Temalı Film ve Diziler
Digiqole ad

Netflix kış aylarında bize bolca kuirlik vaadediyor gibi görünüyor!

Konu LGBT’ye gelince Netflix, Orange Is The New Black, Sense8, Tales Of The City gibi orijinal dizilere sahip kanalları devirip geçiyor. Ve dahası, Netflix, kuir yapımlar olan Big Mouth, Riverdale gibi dizilere ek olarak, tartışma yaratan Insatiable ve çıktığında çok konuşulacağını düşündüğümüz yeni bir diziyle kış aylarını ısıtacak!

İşte onlardan birkaçı;

4 Ekim Cuma: Big Mouth (3. Sezon)

Netflix’in yetişkinlere özel çizgi filmi Big Mouth, platformda cinselliği en açık şekilde kullanan dizilerden biri olabilir ancak Big Mouth, en eğitici diziler arasında da yer alıyor. Big Mouth, ergenlik gibi konular hakkında konuşan, ergenliklerini canavara dönüşmüş, seks çılgını hormonlarıyla kendilerini keşfeden bir grup genci konu alarak olaya el atıyor. Bu sezon Ali Wong (Ali diye de isimlendirilen) panseksüel bir karakter diziye katılıyor ve kahramanlarımız yeni maceralara atılıyor.

10 Ekim Perşembe: Riverdale (4. Sezon)

Riverdale hayranları, daha fazla dramaya hazır olun çünkü Riverdale bu ay dördüncü sezonuyla geri dönüyor. Çok izlenen Amerikan draması, etkileyici oyuncu kadrosu, bolca drama, lezbiyen ve biseksüel karakterlere yer vermesiyle, geniş bir kuir izleyici kitlesine sahip. Dizinin üçüncü sezonunda, garip bir şekilde ölümcül bir tahta oyunu, Gargoyle King ve uçan bebekler bulunuyordu. Ancak oyuncular bu sezon için, gelecek bölümlerinin “birinci sezona benzediğini”, bu sezonun ilişkilere ve arkadaşlıklara daha çok odaklandığını söylüyor. Dizinin bölümleri Amerika yayınının hemen ardından her Perşembe Netflix’te olacak.

11 Ekim Cuma: Insatiable (2. Sezon)

Insatiable, konu temsilciliğe ve farklılıklara gelince izleyicileri ikiye bölen orijinal bir Netflix yapımı. Geçen Ağustos’ta dizi ilk yayınlandığında bazı izleyicileri tarafından ‘Kilolu olmayı utanç olarak göstermesi’ ve ‘biseksüelleri silmesi’ nedeniyle eleştirilirken, diğer izleyiciler, konusunun ‘hiciv ve espri’ olduğu gerekçesiyle diziyi savundu. Ancak inkar etmenin bir anlamı yok, dizi saçma bir şekilde oldukça eğlenceli. Dizi, en yakın heteroseksüel arkadaşı Patty’e aşık olan Nonnie, baş düşmanı Bob Bernard’la bir şeyler yaşayan Bob Armstrong gibi kuir karakterler de barındırıyor. Insatiable’nin bu olayları iyi bir şekilde temsil edip etmediğini seçmek de size kalmış.

24 Ekim: Daybreak (1. Sezon)

Kıyamet sonrası zombi dizilerinin hayranları son yıllarda The Walking Dead ve Z Nation gibi dizilerle oldukça şımartıldı. Bazıları artık suyunun çıkartıldığını düşünebilir ancak Netflix’in en son yapımı bu türe yeni bir şeyler katabilmeyi umuyor. Brian Ralph’ın aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan karanlık komedi Daybreak, insanları nükleer bombalar sonucunda zombilere benzeyen Ghoulies adlı yaratıklara dönüştürerek, çocukları hayatta kalmak için mücadele etmeye ve dünyayla başa çıkmaya bırakıyor. İlk sezonda Josh Wheeler (Colin Ford), Glendale’de, Mad-Max tarzı bir çetenin arasında yer alıyor ve Ghoulielerle savaşarak hayatta kalmaya çalışıyor. Karakterimiz aynı zamanda eski kız arkadaşı Sam’i (Sophie Simnett) bulmaya çalışıyor. Dizide, barış yanlısı eşcinsel samuray Wesley Fists (Austin Crute) adında en azından bir kuir karakter bulunacağını biliyoruz ama dahası gelirse şaşırmayız.

25 Ekim: Dolemite Is My Name

Eddie Murphy, efsanevi komedyen ve rapçi olan Rudy Ray Moore’u canlandıracak. Tam olarak bir LGBT filmi olmasa da kadroda (The Unbreakable Kimmy Schmidt’den büyük bir ihtimalle tanıdığınız) muhteşem Tituss Burgess, açıkça gay olduğu bilinen yapımcı Theodore Toney rolünde yer alıyor. Daha önceden bu rolün kendisinin hayatı olduğunu söyleyen Tituss’u izlemeniz gerektiğini düşünüyoruz.  Film, Eddie Murphy’nin rönesansının başlangıcı olacağını söyleyen eleştirilere sahip, bu yüzden kesinlikle izlememiz gerekiyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

64 Paylaşımlar
Paylaş64
Tweetle
Paylaş
Pin