Ellen Page Kariyerinin Sonuna Kadar Lezbiyen Rollerini Oynamaya Hevesli

 Ellen Page Kariyerinin Sonuna Kadar Lezbiyen Rollerini Oynamaya Hevesli
Digiqole ad

Açıksözlü bir LGBT hakları ve farkındalığı aktivisti olan Ellen Page, son zamanlarda heteroseksüel rolleri canlandırmama konusunda rahatsızlık duymuyor.

NBC News haberine göre, Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yeni belgesel filmi There’s Something in the Water’ın tanıtımını yapan Page’e bir muhabir tarafından LGBT bireylerinin Hollywood’daki yeri ve farkındalığı soruldu.

“Daha çok yolumuz var” diyen 32 yaşındaki Kanadalı oyuncu, sadece eşcinsel rollere kısıtlandırılıyormuş gibi hissedip hissetmediğine dair kendisine çok sık soru sorulduğunu da ekledi.

“Heteroseksüel bir oyuncuya asla heteroseksüel bir rolü oynayıp oynamayacağını sormazsınız. Ben neden eşcinsel roller oynamayayım? Açık konuşmak gerekirse bundan sonra oynayacağım bütün roller eşcinsel bir karakteri canlandırmak olacaksa bu beni oldukça heyecanlandırır!”

Emma Portner ile evli olan Page, 2014’te lezbiyen olduğunu açıkladığından beri Freeheld, My Days of Mercy gibi filmlerde ve Netflix serisi Tales of the City’de unutamayacağımız eşcinsel karakterleri canlandırdı.

Page 2016 yılında Elle magazinine “Yapım aşamasında olan 4 projem var ve hepsinde eşcinsel karakterleri canlandırıyorum” demişti.

Page, “İnsanlar sürekli eşcinsel karakterleri oynamaktan rahatsız olmuyor musun diye soruyor. Kimse de gelip, ‘Üst üste 7 heteroseksüel rolde oynadın, birazcık farklı bir şeyler yap, eşcinsel rollerde oyna’ demedi.” diye ekledi.

Çifte standarttan şikayet eden Gaycation yıldızı, “Filmlerde yaptığım şeylere dönüp de bakıyorum: Bir çocuğu uyuşturdum, birine işkence ettim, bir gecede roller-derby yıldızı oldum. Şimdi eşcinsel olduğuma göre, heteroseksüel bir karakteri canlandıramaz mıyım yani?” dedi.

Page, yılın başında Stephen Colbert’in konuğu olduğu The Late Night Show’da Mike Pence’in LGBT karşıtı duruşunu ve cinsel yönelimi değiştirme terapilerine verdiği desteği ihbar edince gündeme oturmuştu. Ayrıca, homofobik kilise yaklaşımından ötürü Chris Pratt’e de tepkisini göstermişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 Paylaşımlar
Paylaş11
Tweetle
Paylaş
Pin