Gay Çift Dinci Protestoculara İşte Böyle Karşılık Verdi!

 Gay Çift Dinci Protestoculara İşte Böyle Karşılık Verdi!
Digiqole ad

Gay çift dinci protestoculara verebilecekleri en iyi karşılığı verdi.

Rocky Horror Show performansı önünde grev yapan dinci protestoculara, nefretlerine karşı gay çiftten güzel bir karşılık geldi.

Orta çağa özgü duvarlarla çevrili Chester şehrinde, bağnazlar şaşırtmadı ve yerel halkı ikiye bölmeye çalıştı.

Fakat 24 yaşındaki Joe Fergus ve 21 yaşındaki erkek arkadaşı Robert Brookes, protestonun birkaç metre uzağında öpüşerek bağnazlara verilebilecek en güzel cevabı verdi ve aşkın gücünü gösterdi.

Çift, “Haklarımızı savunmak istedik. İnsanlar bizim ve bizim gibilerin farkında olmalılar ve anlayışlı davranmak zorundalar” dedi.

Joe ve Robert bu haftanın başında içerisinde eşcinsel tema ve karakterlerin yoğun olduğu müzikali izlemek için şehir merkezindeki Storyhouse Theatre’a gitmişti. Altı kişilik bağnaz grup, tiyatronun dışında ellerinde İncil’den kesitlerin bulunduğu sarı pankartlarla kendilerince protesto yapmıştı.

Chester Standard’ın haberine göre protestocular yerel bir ibadet evi olan Zion Tabernacle Protestan Kilisesi’nin temsilcileriydi. Bütün bunlara rağmen tatlı çift, bağnazların önünde birbirlerini kucakladı. Daha sonrasında Fergus, Facebook hesabından sevgilisiyle öpüşürken fotoğraflarını paylaştı ve bu paylaşım çok kısa bir sürede 400 beğeni aldı.

Dinciler genç çifte “sizden tiksiniyoruz” diye bağırdı!

PinkNews’a konuşan Fergus, protestocuların yerlerini önceki geceden aldığını söyledi. Genç çift onları ertesi gün de aynı yerde görünce harekete geçme kararı aldı.

“Gösteriden önce bir şeyler içerken Rob’a dönüp ‘Onları aldırmayıp önlerinde öpüşsek nasıl olur?’ diye sormuştum” dedi.

“Tiyatroya vardığımızda protestocular yüksek sesle bağırıyorlardı. Sorun şu ki nefrete nefretle karşılık verseydik elimize hiçbir şey geçmezdi, bu yüzden biz de sevginin gücünü kullandık.”

Çift öpüşmeye başladığında protestoculardan biri “Çok tatlısınız, ama sizden tiksiniyoruz” şeklinde dalga geçti. Fakat izleyiciler genç çiftin yanındaydı ve onlara destek verdiler.

Fergus, “Hem kendi hem de topluluğumuzun hakkını aramak istedik ve herkesin bunu yapmasını şiddetle tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Herkesin kendi görüşünü desteklemesini anlayışla karşılıyorum. Fakat aynı zamanda ben de erkek arkadaşımı istediğim zaman öpme hakkına sahibim. Bunu insanların yargılayıcı bakışları veya söylemleri olmadan yapmak istiyorum, işte bunu başarabilmek için savaş veriyoruz”.

Hafta başında yaşanan olay genç çiftin nefret protestocularına karşı ilk savaş değildi. 2018 yılındaki Pride haftasında da yine pankartlı protestolar baş göstermişti. Çift, orda da bağnaz gruplara karşı öpüşerek karşılık vermişti.

Chester Pride’ın Facebook sayfası, geçen seneye ait bu fotoğrafı önceki gün hesabında yeniden paylaştı ve 100’den fazla kullanıcı çifte desteğini göstermek amacıyla yorumlara anında akın etti.

Kullanıcılardan biri “Bunu herkesin görmesi lazım, ihtiyacımız olan tek şey sevgi” dedi. Başka bir kullanıcı “Bu protestocular Westboro Baptist Church’ün Chester versiyonundan mı gelmişler?” şeklinde tavrını koydu. Westboro Baptist Kilisesi, Teksas’ta LGBT karşıtı söylemleriyle tanınan bir kilise.

Hem tiyatro hem de yerli halk protestoculara karşı tavrını gösterdi.

Üstelik, şehir pazar günkü Chester Pride için hazırlanıyor. Yerel işletmeler ve halk, dükkanları ve evlerini Pride bayraklarıyla süsleyerek dekore etmeye başladı bile.

Fergus’un da söylediği gibi “Nereye baksanız sevgi, insanların bize verdiği destek ve gökkuşaklarını görebilirsiniz”.

Performansın organizatörleri de protestoculara karşı tepkiliydi. Bağnazların isteklerine uymayacaklarını belirttiler. Twitter hesaplarından “Gösterimizi izlemeye gelen herkese: Storyhouse Tiyatrosu her zaman için güvenli bir yer. LGBT bireylerini daima destekliyoruz ve sizinleyiz. Muhteşem bir hafta olsun!” şeklinde bir paylaşım yaptılar.

Tiyatro yetkililerinden birinin PinkNews’a verdiği bilgiye göre: “Storyhouse her zaman güvenli bir yerdi ve olmaya devam edecek. LGBT topluluğuna olan desteğimizi çeşitli mecralardan da gururla kutluyoruz. Chester Pride haftasında, halkın desteğinin de ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

36 Paylaşımlar
Paylaş36
Tweetle
Paylaş
Pin