fbpx   .  

Elliot Page Cinsiyet Uyumlama Süreci Hakkında Bir İtalyan Belgeseli Çıkarıyor

“Trans bireyler için bir meditasyon gibi, buna benzer bir film daha görmedim.”

Elliot Page dört trans erkeğin değişim sürecini konu alan bir İtalyan belgeselinin yapımcılığını üstlendi.

Adı Nel Mio Nome (İsmim Hakkında) olan yapım Nicolo Basetti yönetmenliğinde çekildi ve ilk tanıtımını 2022 Şubatta Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yapacak.

 

Page belgesel hakkında, “Nel Mio Nome’nin en farklı yanı bir insanı insan yapan farklı şeyler oldukça sanatsal ve içsel bir şekilde ele alması.” Diyor.

Basetti trans olmasa da oğlu Matteo trans ve ona ilham olan da onun geçiş süreci.

 

“Bir ebeveyn ve yönetmen olmam hikayenin başkarakterinin duygularına ve yaşadığı karmaşalara dalabilmem için bana gerekli özgüveni verdi. Elliot’a yaşadığı deneyimler sonucunda elde ettiği bakış açısını bizimle ve bütün dünyayla paylaştığı için ne kadar teşekkür etsem az.”

Page, Basetti’nin oğluyla olan derinden bağını çok güzel buluyor ve “Filmin perspektifinin yaşanmışlıklardan yola çıkılarak yaratıldığı çok açık.” Diyor ve “Bir parçası olduğum için çok mutluyum ve herkesin görmesi için sabırsızlanıyorum.” Diye de ekliyor.

Belgesel Nico, Leo, Andrea ve Raff adında dört kişilik bir arkadaş grubunun yirmilerin ortasından otuzlarına kadar her birinin hayatlarının farklı bir noktasında başlayan değişim süreci ve dörtlünün toplum baskısı gibi durumlarla nasıl cesurca yüzleştiğini konu alınıyor.

Belgesel Page onaylı olduğu için beklentiler yüksek. Bu Umbrella Academy’nin ünlü oyuncusunun ilk belgeseli değil.

Daha önce 2019’da “There’s Something in the Water” belgeselinin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaparak ırkçılığa değinmişti.

Page geçtiğimiz Ağustos ayında Universal Content Productions ile bir anlaşma imzaladı ve bütün platformlar için yeni projeler üretecek.

Belgeselin henüz fragmanı yayınlanmadı ama ufacık da olsa bir kısmını izlemek için bile sabırsızlanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.