fbpx   .  

En Başarılı LGBTİ+ Film Festivalinin Filmleri İnternette Yayınlanacak

17-28 Mart tarihleri ​​arasında BFI Player’da LGBTİ+ uzun metrajlı filmlerin ve kısa filmlerin keyfini evinizden sürebileceksiniz.

Geçtiğimiz Mart ayında salgının ilk günlerinde dijital hamlesinin başarısının ardından, BFI Flare: London LGBTİ+ Film Festivali, 2021’de bir kez daha yayına gireceğini duyurdu.

 

Londra Southbank’taki evinde her yıl en iyi kuir sinemaya ev sahipliği yapan LGBTİ+ film festivali, bu yılki uzun metrajlı film ve kısa film serisini 17-28 Mart tarihleri ​​arasında BFI Player aracılığıyla evde izlemeye hazır hale getirecek.

Dijital yayına geçiş, ironik bir şekilde İngiltere’nin en büyük LGBTİ+ film festivalinin erişimini genişletmeye yardımcı oldu; ülkenin her yerinden izleyiciler gösterimleri izleyebiliyor ve sanal etkinliklere kendi evlerinin rahatlığında katılabiliyor.

BFI Flare: Londra LGBTİ+ Film Festivali Kıdemli Programcısı Michael Blyth,

“BFI Flare’nin bu dijital versiyonu ile, çağdaş kuir sinemasının en iyilerini herkese ulaştırıp, Londra dışına da erişimimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz.” Dedi.

“Geçtiğimiz yıl boyunca, LGBTİ+ toplulukları oluşturma ve destekleme ihtiyacı her zamankinden daha önemli hale geldi ve Festivalin bu sayısı her zamankinden daha fazla insanı bir araya getirmek için bir fırsat.”

BFI Flare: Londra LGBTİ+ Film Festivali 2021’in tam programı 23 Şubat’ta açıklanacak, ancak organizatörler yaklaşık 25 uzun metrajlı filmin BFI Player’a geleceğini ve bilet sahiplerinin 12 günlük festival boyunca filmleri herhangi bir zamanda izleyebileceğini söyledi.

The British Council ile ortaklaşa, Five Films For Freedom serisinin bir parçası olarak dünya çapında izlenebilecek beş film, festival süresince yayın hizmeti aracılığıyla ücretsiz olarak izlenebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.