Eşcinsel Gencin Uğradığı Korkunç Saldırı Daha Ağır Cezaları Gündeme Getirdi

 Eşcinsel Gencin Uğradığı Korkunç Saldırı Daha Ağır Cezaları Gündeme Getirdi
Digiqole ad

Acımasız bir homofobik nefret suçunun izini hayatı boyunca taşıyacak olan eşcinsel bir genç, saldırganlar için “daha sert cezalar” çağrısında bulundu.

24 yaşındaki drag sanatçısı Ryan Turner, 13 Temmuz 2019’da Lancashire, Preston’da düzenlenen acımasız saldırı sırasında 19 yaşındaki Brandon Forrester tarafından bayıltılana kadar dövüldü. 

Saldırıdan önce, Forrester ve gruptaki diğerleri Turner’a eşcinselliğin yanlış olduğunu ve kendisinin ve arkadaşlarının “ölmesi” gerektiğini söyledi.

Forrester, saldırı nedeniyle yargıç David Potter tarafından bir gençlik gözaltı merkezinde dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı, ancak yargıç suçun karakter dışı kabul edildiği için ceza 18 ay ertelendi.

19 Şubat Cuma günü Günaydın Britanya’da konuşan Turner,

“Hala değişken zamanlarım var, ancak ilk olduğu ana göre kendimi çok daha iyi hissediyorum. Kendim için yapacak çok şeyim var, modelliğe ve drag’e geri döneceğim.” Dedi.

Saldırganın hapis cezasından kaçması konusunda ne hissettiği sorulduğunda Turner şunları söyledi:

“Kesinlikle daha sert cezalar olmalı, kendim için doğru gitmemiş olabilir ve istediğim kararı almamış olabilirim, ancak sadece insanların bilmesini istiyorum. Orada benzer bir durumdan geçen herkes için seçenekler ve destek var, bunun için yardım alacağız.”

“Ve sadece kendin ol çünkü bunda yanlış bir şey yok.”

“Cinselliğimle hiç sorun yaşamadım, harika bir arkadaş grubum var ve ailem o kadar destekleyici ki, bu yüzden böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım.”

Nefret suçu saldırganı, eşcinsel bir erkeği cinselliği nedeniyle hedef almadığını iddia etti.

Forrester’a bu ayın başlarında ertelenmiş hapis cezası verildi. Daha önce, cinsel yönelimi nedeniyle Turner’ı hedef almadığını iddia ederek davanın mahkemeye gitmesini geciktirmişti,

Ancak yargıçlar, saldırının aslında homofobik bir nefret suçu olduğuna karar verdi.

Guardian’a saldırının etkisi hakkında konuşan Turner,

“Hâlâ nasıl hissedeceğimi bilmiyorum, gerçekten mahkemeden kurtulamayacağını düşündüm. Bir parçam, son 18 aydır yaşadığım her şeyin bir hiç için olduğunu düşünüyor, ama eğer hikayem başka birine yardım ettiyse, o zaman buna değmiştir.” Dedi.

Turner ayrıca, kısmen yaralanmalarının kapsamı nedeniyle saldırıdan sonra güvenini kaybettiğini ve geçen yılın sonlarına kadar modellik ve drag’den vazgeçtiğini söyledi.

“Bana kendimi çok sorgulattı. İki ay boyunca her gece araba sürerek geçirdim, uyumadım, burada olmak isteyip istemediğimi ve eşcinsel olma yolundan gitmek isteyip istemediğimi sorguladım.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin