Eylül Ayında Netflix’ten İzleyebileceğiniz 5 LGBTİ+ Dizisi ve Filmi

 Eylül Ayında Netflix’ten İzleyebileceğiniz 5 LGBTİ+ Dizisi ve Filmi
Digiqole ad

Get Organized with The Home Edit (1. Sezon) – 9 Eylül

Tidying Up With Marie Kondo’nun başarısından sonra Netflix, ev tadilatı temalı yapımlarla televizyon dünyasına tam anlamıyla daldı. Sırada Clea Shearer ve Joanna Teplin’in ev sahipliği yaptığı Get Organized, her bölümde bir ünlüye odaklanıyor. Bu ünlüler arasında Eva Longoria ve Neil Patrick Harris gibi isimler bulunuyor. Aynı zamanda Khloe Kardashian’ın garajını organize etmeye çalıştığını da bu sezonda izleyeceğiz. 

Julie and the Phantoms (1. Sezon) – 10 Eylül

Never Have I Ever ve The Baby-Bakters Club’ın arka arkaya yayınlanmasıyla birlikte Netflix, yetişkinleri de cezbedebilen gençlik temalı içeriklerine son zamanlarda ağırlık veriyor. Sıradaysa Julie and the Phantoms isimli yapım bulunuyor. Dizi, orta okul öğrencisi Julie’yi takip ediyor. Julie, annesinin ölümü nedeniyle üzgündür ve müzikle ilgili hayallerini düşünemez hale gelmiştir. Fakat Julie, Sunset Curve isimli bir grubun 25 yıldır ölü olan üyesinin hayaletiyle karşılaşır ve fikirleri değişir. Dizide eşcinsel bir hayalet olan Alex, kısa süre içerisinde başka bir hayalet olan Willie’den de hoşlanmaya başlar. 

Sing On! (1. Sezon) – 16 Eylül

Peak Singing Competition Show çağında Sing On!, gerçek bir yenilik gibi gelecek. Karaoke ve Guitar Hero’nun bir karışımı olan bu yarışma, altı yarışmacıyı sıkı bir mücadelenin içerisine atıyor ve burada katılımcıları yeteneklerine göre puanlıyor. Her turda yarışmacılara rakiplerini ortadan kaldırma gücü veren özellik, yarışmayı olduğundan daha heyecanlı bir hale getiriyor. Yarışmanın sunuculuğunu Unbreakable Kimmy Schmidt’ten tanıdığımız Titus Burgess’in yapacak olması, heyecanlanmamız için bir diğer sebep. 

Ratched – 18 Eylül

Louise Fletcher, One Flew Over the Cuckoo’s Nest filminde Nurse Ratched rolüyle Altın Küre ödülü kazandı. Sarah Paulson’un da Ratched’de aynı şekilde ödül kazanacağını hayal etmek hiç de zor değil. Ratched, ikonik bir kötü adamı konu alan Ryan Murphy ve Ian Brennan’ın birlikte çıkardığı sekiz bölümlük bir mini dizi. Mini dizide bir akıl hastanesi hemşiresi olan Mildred Ratched’in yaşadıklarına ve 1975 tarihli filmdeki nefret dolu haline dönüşümünü izleyeceğiz. 1947’de Mildred, bir psikiyatri hastanesinde işe başlar ve burada ilginç deneyler yapmaktadırlar. Mildred, kendini çok iyi tanıtır ve iş için en uygun aday olduğunu düşündürür ama zaman ilerledikçe içinden çıkan şeytani ve kötücül hisler yavaş yavaş karakterini oluşturmaya başlar. 

The Boys in the Band – 30 Eylül

Uzun süredir bir araya gelmeyen eşcinsel bir arkadaş grubu, içlerinden birinin doğum günü olması sebebiyle New York’ta toplanır. Bir apartman dairesinde toplanan ekip, yeniden bir arada olmanın tadını çıkarmaya başlar. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde geçmişte kalan konuların açılması, eğlenceli başlayan gecenin seyrinin değişmesine neden olur. Ayrıca filmin oyuncu kadrosu tamamıyla kuir oyuncularla dolu. Bu oyuncular arasında Zachary Quinto, Matt Bomer, Andrew Rannells, Charlie Carver, Robin de Jesus ve Jim Parsons gibi isimler bulunuyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

32 Paylaşımlar
Paylaş32
Tweetle
Paylaş
Pin