Geçtiğimiz Sene 2 Kişinin Katıldığı Heteroseksüel Pride Etkinliği Bu Sene Tekrar Yapılacak

 Geçtiğimiz Sene 2 Kişinin Katıldığı Heteroseksüel Pride Etkinliği Bu Sene Tekrar Yapılacak
Digiqole ad

“Modesto Straight Pride” isimli heteroseksüel Pride etkinliği, bu sene planlı protestolarla birlikte tekrar yapılacak. Aynı zamanda katılımcılar, “Aile Planlaması Derneği” önünde ‘LGBTİ+ Haklarını ve transseksüel bireyleri protesto edecek.

Don Grundmann tarafından planlanan “National Straight Pride Coalition (NSPC)”, bu sene ikinci kez olmak üzere Kaliforniya’da gerçekleşecek. 

Grubun geçen sene düzenlemiş olduğu buluşmaya yüzlerce insanın katılması bekleniyordu fakat raporlara göre etkinliğe sadece iki kişi katıldı.

Geçtiğimiz “Heteroseksüel Pride” etkinliğine katılanların sayısı, karşı protestocular tarafından bastırıldı. Yine de bütün bunlara rağmen homofobikiler yeterince akıllanmadı ve nefret yaymaya devam etti. 

“Homoseksüel tutumlarla gelecek nesillerin ırklarının ve renklerinin yok edilmesi hareketini engellemek,” amacı taşıyan heteroseksüel Pride etkinliği, 29 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek.

Grundmann, ABC10 ile yaptığı röportajda etkinliğin asıl amacının “Hayatın bütün yanlarını kutlamak,” olduğunu söyledi. Fakat NSPC’nin internet sitesi bunun tam tersini ileri sürüyor. 

Etkinlik, Aile Planlaması Derneği önünde gerçekleşecek. Ayrıca etkinliğe katılmayı planlayan grup, insanlara kürtaj hakkı tanıyan bu derneğin “siyahi toplumuna karşı yaklaşık 100 yıldır soykırım yaptığını” ileri sürüyor.

Grup, yaptığı açıklamalarda LGBTİ+ toplumunun “Sosyal hayatta ‘cinsiyetin akışkan olması’ gibi şeyler söyleyerek çocuklara saldırdığını,” ileri sürdü.  

NSPC, “Yaratıcımızdan bu LGBTİ+ savaş makinesine karşı mücadelemiz sürecinde bize güç vermesi için dua ediyoruz. Böylelikle hem bunu durduracağız, hem çocuklarımızı hem de diğer ırkları soykırıma uğramaktan kurtaracağız.”

“Bize katılmanızı ve sınırsız sayıda ruhu kurtarmamız için yardım etmenizi istiyoruz. Birlikte insanlığın en büyük düşmanlarını yenelim.” 

Bunlara karşılık olarak Modesto Straight Pride etkinliğine ‘karşı’ bir protesto çok geçmeden düzenlendi. Modesto LGBTİ+ isimli kar amacı gütmeyen MoPride Inc., barış yanlısı karşıt protestolar düzenleme kararı aldı.

Organizasyonun Pride direktörü Zola Hayes şunları söyledi, 

“Toplumumuzda böylesine büyük bir nefrete karşı ayağa kalkmamız ve mücadele vermemiz gerektiğine karar verdik. Çünkü bunu göz ardı edemezdik. Onlara bir mikrofon veremeyiz. Ayağa kalkmalı ve bu nefreti toplumumuzun dışına atmalıyız.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

44 Paylaşımlar
Paylaş44
Tweetle
Paylaş
Pin