Trans In Trumpland Belgeseli, ABD’de Yaşayan Transların Karşılaştığı Zorlukları Anlatacak

 Trans In Trumpland Belgeseli, ABD’de Yaşayan Transların Karşılaştığı Zorlukları Anlatacak
Digiqole ad

“Transparent” ve “Hustler” yıldızı, zorlukların anlatıldığı belgeselde trans aktivist Major Griffin-Gracy ile projenin baş yapımcılığını üstlenecek. 

Trace Lysette, Amerika genelinde transseksüel bireylerin yaşadığı zorlukları ve topluma olan katkılarını bu belgesel yoluyla anlatacak.

Özellikle de “Transparent” ve “Hustlers”daki rolleriyle tanınan trans oyuncu, Trans in Trumpland belgeselinin baş yapımcılığını üstlendi. 

Belgesel, ABD’de özellikle de siyahi trans bireylere zorluk çıkaran ve korunmalarını önleyen Donald Trump’a karşı trans eşitliğini savunan dört bireyi takip edecek.

“Muhteşem trans bireyler takımıyla ve kardeşlerimle bu mücadeleye karşı çalışacağım için çok heyecanlıyım.” 

Lysette,

“Umarım bu belgesel bir farklılık yaratabilir ve geçmişe baktığımız zaman verdiğimiz mücadeleye bakıp gurur duyarız,” dedi. 

32 yaşındaki oyuncu, Instagram’da

“Bu yolculuğa başlamak için sabırsızlanıyorum. Böylesine güzel ve mücadeleci trans bireylerin hikayelerini anlatmak çok heyecan verici.” Dedi.

Geçtiğimiz günlerde (Netflix’in yeni çıkan Disclosure’u olmak üzere) bir grup LGBTİ+ belgesellerinde yer alan Lysette, belgeselin yapımcılığını aktivist Major Griffin-Gracy ile birlikte üstleneceğini de söyledi. 

Ayrıca Lysette, geçtiğimiz zamanlarda trans bireyler için tasarlanmış randevulaşma uygulaması Hinge tarafından engellendi. Buna rağmen uygulama, geçtiğimiz hafta Lysette’den özür diledi. Lysette, transfobikler tarafından profili şikayet edildiği için hesabının bir süreliğine askıya alındığını söylemişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

38 Paylaşımlar
Paylaş38
Tweetle
Paylaş
Pin