GLU, Filipinler’in İlk “Seks Pozitif” Kuir Dergisi Olarak Yayına Başladı!

 GLU, Filipinler’in İlk “Seks Pozitif” Kuir Dergisi Olarak Yayına Başladı!
Digiqole ad

HIV ile ilgili konuşma asla bitmeyecek. Virüs için bir çare olduğunda, HIV ve AIDS, her zaman LGBT topluluğu ve küresel nüfusun için “karanlık” denecek bir zaman olarak hatırlanacak.

Filipinler’de, HIV vakaları son on yılda artış gösterdi. Ancak yeni bir yayın, Filipinler’i virüs hakkında eğitme, bilgilendirme ve cinsel pozitifliği yayma amacıyla yayın hayatına başladı.

GLU’nun prömiyer sayısı bu hafta ülkenin başkenti Manila’daki HIV test kliniklerine dağıtıldı. Bu dergi, yerel kuir topluluğunun karşılaştığı virüs ve diğer gerçekler hakkında farkındalık yaratmak için iki dilde ücretsiz bir kaynak olacak.

Yayıncı Paolo Lorenzana, dönüm noktası olan bu yayın ve onun doldurduğu boşluk hakkında konuştu;

“Yerel kuir topluluğumuzla dayanışma içinde olan bir derginin vakti gelmişti. Eşcinsel bir erkek olarak, hikayenizi anlamanız için güvenli ve somut bir alan olmalıdır. Eşcinsel Filipinli erkeklere yönelik bir dergi olan TEAM’i 2015’ten beri yayınlıyoruz ve kitlesel medyanın eşcinsellerin komedi karikatürleri olarak sıkça tasvir edilmesine bir tepki olarak, toplumda ulaşabilecekleri yükseklikleri göstermek için bunu kullandık. GLU (Gays Like Us – Bizim gibi Gayler) daha açık ve erişilebilir olmayı amaçlıyor. Derginin ismindeki “Biz”, ötekileştirme anlamına gelmiyor, aksine kendi hikayelerini anlatmak isteyen herkese açık bir yayınız.”

“Bireylerin HIV durumu da dahil olmak üzere, insanların cinsellik konusunda açık olmalarını teşvik ediyoruz. Bu nedenle HIV farkındalığı, danışmanlığı ve testinde çok aktif olan bir organizasyon olan LoveYourself ile birlikte çalıştık. GLU, Metro Manila’daki sayısız LoveYourself şubesinde ücretsiz olarak ulaşılabilir.”

“GLU’nun bazı zorlukları, tüm sektörün karşı karşıya olduğu zorluklardı. Geçtiğimiz iki yılda, çok sayıda önemli yaşam tarzı yayınının kapatıldığını gördük. Topluluğun bir araya gelmesi için daha fazla fırsat arıyoruz ve Onur ayında çok fazla güzel şey olacak. Dışarı çıkıp kendinden gurur duyan Filipinli rol modellerinin eksikliğinden ötürü hayal kırıklığına uğradım, bu yüzden bu Haziran ayında Onur’un gücünü kullanmanın tartışıldığı bir dizi görüşme yoluyla kuir gençlik için bir etkinlik üzerinde çalışıyoruz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin