fbpx   .  

GQ Dergisi Araştırdı, Heteroseksüel Erkekler Arasında Yükselen Trend: Grup Mastürbasyonu

Bu da ne? Grup mastürbasyon kulüpleri diye bir şey olduğunu bilmiyor muydunuz? Varlar ve aslında onları dünyadaki çoğu büyük şehirde bulabilirsiniz. Ve bu kulüpleri domine eden erkeklerin çoğunluğu (aynı zamanda “jackoff kulüpleri” olarak da anılır) elbette eşcinsel erkekler olsa da müşteriler düşündüğünüzden daha çeşitli olabilir.

Evet, grup mastürbasyon kulüplerinden hoşlanan heteroseksüel erkekler de var.

 

GQ dergisinin bir makalesi, ya grup mastürbasyon etkinliklerine katılan ya da başka bir erkek arkadaş ya da arkadaş grubuyla karşılıklı mastürbasyondan hoşlanan heteroseksüel erkekler fenomenine derin bir dalış yapıyor.

Ergenlik döneminden veya erken yetişkinlik döneminden itibaren yalnız olmayan mastürbasyon seanslarına dair anıları olan (bazıları güzel, bazıları sonradan utanç verici) tüm cinsel yönelimlerden erkekler var. Bazıları için bu grup mastürbasyon seansları deneyden biraz daha fazlasıyken (bir rapor, ergenlik döneminde grup mastürbasyonuyla uğraşan erkeklerin% 20’sinin bu gruptan olduğunu söylüyor), diğer erkekler – eşcinsel, heteroseksüel ya da başka – mastürbasyonu yine de güvenli, seksi ve eğlenceli bir seçenek olarak görüyorlar.

 

Şubat 2017’de Hornet, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki grup mastürbasyon merkezlerinden Philly Jacks, New York Jacks ve Orlando Jacks’in arkasındaki isimler olan üç farklı “jackoff club”ın kurucuları ve koordinatörleriyle konuştu. Her biri, kulüplerini nasıl kurduklarını, katılanların neler bekleyebileceğini ve neden grup mastürbasyonuna izin veren yerlerin her yerde erkekler için bir ihtiyacı karşılamaya devam ettiğini anlattı.

Seattle’da, yerel bir erotik sanat galerisinde haftada iki kez toplanan Rain City Jacks adlı bir kulüp, çoğunlukla eşcinsel erkekleri getiriyor, ancak sadece eşcinsellere has değil. Kulübün kurucusu ve organizatörü Paul Rosenberg, meraklı heteroseksüel erkeklerin katılmasının alışılmadık bir şey olmadığını söylüyor ve kulüp üyelerinin yıllık anketlerinin, grup mastürbasyon kulübü üyelerinin yaklaşık % 10’unun heteroseksüel, % 25 biseksüel olduğunu ortaya çıkardığını söylüyor.

Rosenberg, “Kulübümde oynadığım heteroseksüeller bunu diğer heteroseksüeller için duyurmak istiyor çünkü bundan çok zevk alıyorlar ve bundan dolayı kendilerini tehdit altında hissetmiyorlar,” diyor. “Diğer erkeklere karşı romantik bir çekim hissetmeyebilirler, ancak biz onlara denemek için yeşil ışık yaktık: başka bir erkeğin penisine dokunmak, birbirleriyle zevki paylaşmak. Çok duyduğum terimlerden biri, bunun erkek bağının nihai biçimi olduğu.”

Not Gay’in yazarı Jane Ward, heteroseksüel erkeklerin neden grup mastürbasyonunu tercih edebileceğine dair birkaç neden ortaya koyuyor. Bazıları, eylemden onay alan teşhirciler. Ward’un görüştüğü biri, grup mastürbasyon kulüplerine katılıyor çünkü kız arkadaşının önünde mastürbasyon yapmayı tercih ederken, kız arkadaşı onu izlemekle ilgilenmiyor.

Gloria Brame adlı bir seksologa göre diğer erkekler, bir partnerle orgazm olmayı elle yapmaktan daha zor buluyor, bu nedenle grup mastürbasyon kulüpleri, boşalmak için harika bir alternatif.

Homoerotik bir eylemin mutlaka homoseksüel bir eylem olmadığına dikkat etmek önemli. Diğer erkeklerin önünde mastürbasyon yapmaktan hoşlanan bir erkek, bir otel yatağında arkadaşı aynı şeyi yaparken bir kadınla seks yapan bir erkekten daha “gay” değil. Ya da diğer arkadaşları aynı şeyi yaparken bir striptizci tarafından kucak dansı yapılan bir erkek. Bu anlamda, grup mastürbasyonu, onu arayan erkekler için bir “erkek bağı” biçimi olabilir.

Şüphesiz bazı heteroseksüel erkekler, grup mastürbasyonunu, karşı cinsten romantik partnerlerini aldatmadan ‘boşalmanın’ eğlenceli ve etkileşimli bir yolu olarak görüyorlar.

Jackoff kulüpleri ülke çapında (ve dünya çapında) faaliyet göstermeye devam edderken, katılımları ve üyelikleri düşüşte, tıpkı daha az kuir insanın gay barlarına gittiğini görmemiz gibi. (Jackoff kulüplerinin daha az katılımcı görmesinin bir nedeni de eşcinsel barların düşüşünün bir nedeni – uygulamalar ve internet aracılığıyla daha fazla fırsatın ortaya çıkması.)

Ancak, genç kuşakların gittikçe daha fazla üyesi kendilerini heteroseksüel olarak tanımlamadıkları için eşcinsel olmayan ve grup mastürbasyon kulüplerine göz atmak isteyen erkeklerin sayısı aslında artıyor.

2017’de Hornet ile konuşan New York Jacks koordinatörü, “Erkekler ne kadar genç olursa, o kadar açık olurlar” diyor.

“Genç nesil eşcinsellerle çok rahat. Kadınları tercih etseler bile başka bir erkekle oynayacaklardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.