fbpx   .  

Grindr, Ülkelerin “Aktif ve Pasif” Sayılarını Açıkladı

İnsanlar sık ​​sık şehirlerinde “çok fazla aktif” veya “çok fazla pasif” olduğundan şikayet eder. Ne olursanız olun, seçeneklerinizi azaltan çok fazla şey var. Kişisel olarak, bunun nadiren doğru olduğu kanısındayız: Zevkinize ve standartlarınıza uyan, erişmeniz için yeterince uygun olan, yine de uygun seçenekler olarak gördüğünüz yeterli sayıda insan yoktur- ikisi çok farklı şeylerdir. Yine de “yeterli değil” klişesi varlığını sürdürüyor. Ve şimdi, sosyal medyadan yayınlanan yeni bir raporda, Grindr tartışmaya katıldı.

Grindr Unwrapped yazısında- Spotify Unwrapped’ı düşünün, ancak uygulamayı her ay kullanan “13 milyon eşcinsel, biseksüel, trans ve kuir insanın” cinsiyetle ilgili istatistiklerine bir bakış- tanınmış platform, alışkanlıklarımızı incelediler. Ne buldular? En yüksek aktif yüzdesine sahip beş ülke.

 

Bir slaytta “Pozisyon çeşitliliğini yönettiniz, ancak bazı ülkeler zirveye çıktı” diye yazdılar. Öne çıkan ülkeler Fas, Hindistan, Nijerya, Şili ve İsrail idi. Başka bir slaytta “Her başarılı aktifi arkasında bir güçlü pasif var” diye devam ettiler ve en yüksek pasif yüzdesine sahip ülkeleri Vietnam, İsveç, Tayland, Peru ve Güney Afrika olarak sıraladılar.

 

Bu istatistikler büyük olasılıkla uygulamanın pozisyonunuzu seçebilme fonksiyonundan alınmış- bu, rollerinden başka bir şey seçen insanların işleri çarpıttığı anlamına gelir. Hem aktif hem pasif olanları nasıl kategorize ettiklerini bilmiyoruz, ancak pasif ya da aktif olarak kabul edildiklerini varsayacağız.

Bir gönderide, “Şimdi, Şili’nin aktifler için sıcak bir nokta olduğu ya da İsveç’in ortalamanın üzerinde bir pasif nüfusuna ev sahipliği yaptığı iddiasına direnmeden önce, bir uyarıda bulunmak istedik,” diye yazdılar. “Bu veriler, kullanıcılarımızın yalnızca bir alt bölümünü temsil eder (tüm Grindr kullanıcıları bu bilgileri profillerine dahil etmez) ve Grindr’in kendisi yalnızca küresel kuir topluluğunun bir alt bölümünü temsil eder. Bu nedenle, bunun küresel kapsamlı bir kuir seks ve flört davranışları hakkında bilimsel rapor olmadığını belirtmek önemli. Daha çok, kullanıcılarımızın birbirlerini daha iyi tanımalarına yardımcı olmak, uygulamadaki konuşmalar için buz kırıcı olarak hizmet etmek ve Grindr etkinliği hakkında bazı bilgiler sağlamak için eğlenceli ve gayri resmi bir yol anlamına geliyor.

Venezuela, Guatemala, Arjantin, Meksika ve Avustralya’yı en yüksek hem aktif hem pasif kullanıcı yüzdesine sahip ülkeler olarak listeleyen bir slaytta,

“Ve evet versatile’lar var” yazıyor.

Diğer istatistikler arasında en çok kullanıcıya sahip olan ülkeler ABD ve Brezilya, en çok ev sahibi olanlarsa Kuveyt, Tayland ve Portekiz. Ayda gönderilen fotoğraf sayıysa 855 milyon. Ve bir pandemide bile, uygulamada dünya çapında en fazla etkinlik Pazar akşamları gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.