HBO’nun Yeni Harry Potter Dizisi LGBTİ+ Topluluğu Tarafından Tepkiyle Karşılandı

 HBO’nun Yeni Harry Potter Dizisi LGBTİ+ Topluluğu Tarafından Tepkiyle Karşılandı
Digiqole ad

Bazı hayranlar için yeni bir “Harry Potter” dizisi izlemek, yazar J.K. Rowling ve trans karşıtı görüşlerini desteklemek anlamına geliyor.

J.K. Rowling’in yedi fantastik romanına dayanan bir live-action televizyon dizisi, çeşitli kaynaklara göre HBO Max’te “son derece erken aşamalarda”.

Haberi ilk veren Hollywood Reporter’a göre, kısa süre önce yeniden canlandırılan yayıncının yöneticileri, “sevilen yapımı televizyona getirecek çeşitli fikirleri araştıran potansiyel yazarlarla birden fazla görüşme yaptılar”.

Elbette multi-milyar dolarlık bir film franchise’ı doğuran diziyi uyarlama konusunda projenin tam olarak nasıl ilerleyeceği henüz belli değil. THR raporlarına göre, erken aşama keşif toplantılarının bir parçası olarak yalnızca “geniş fikirler tartışıldı”.

Ancak yorum için temasa geçildiğinde, hem HBO Max hem de Warner Bros bir adaptasyon görüşmelerini açıkça reddetti. THR’ye yaptığı açıklamada, “Stüdyoda veya akış platformunda geliştirilmekte olan hiçbir Harry Potter serisi yok” dediler.

Çok sevilen serilerin yan yapımlarının başarılı olduğu kısa süre önce kanıtlandı; “The Mandalorian”, Disney+’a eski ve yeni “Star Wars” hayranlarını getirirken, J.R.R. Tolkien’in üçlemesinin öncesini konu alan bir yapım 2021’de Amazon’a geliyor.

Warner Bros.’un kamuoyunun reddine rağmen, potansiyel bir “Harry Potter” dizisinin haberi sosyal medyada bazı sert tepkilere yol açtı.

Bazı Potterhead’ler, destansı hikayenin TV ekranlarında oynanmasını görme fikrini memnuniyetle karşılarken, diğerleri, Rowling’in trans karşıtı açıklamalarının ardından onun cebini daha fazla doldurma fikrine karşı çıktı.

Rowling, geçtiğimiz yıl sosyal medyadaki transfobik retoriğiyle ve trans kadınların aslında kadın olarak nitelendirilmediği ve tek cinsiyetli alanlardan yasaklanması gerektiği inancını ikiye katladığı uzun bir denemeyle defalarca manşetlere çıktı.

Sarsılmaz duruşu, eski franchise yıldızları Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint’in yorumlarını alenen kınamasıyla, “Harry Potter” hayran topluluğu tarafından anında bir tepkiye yol açtı.

Ancak “Harry Potter” evrenini genişletme planları görünüşte değişmeden kaldı, çünkü “Fantastik Canavarlar” serisinin kendi tartışmalarıyla karşı karşıya kalan üçüncü filmi, şu anda 15 Temmuz 2022’de gösterime girecek.

1800’lerin sonlarında “Harry Potter” evreninde geçen yeni bir açık dünya aksiyon RPG video oyunu olan “Hogwarts Legacy” de 2022’de bir dizi oyun platformuna geliyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin