Hindu-Müslüman Lezbiyen Çift ilk Evlilik Yıldönümlerini Kutladı

 Hindu-Müslüman Lezbiyen Çift ilk Evlilik Yıldönümlerini Kutladı
Digiqole ad

New York’ta yaşayan Anjali Chakra ve Sundas Malik, ilk evlilik yıldönümlerini kutladı.

Hintli bir kadın olan Anjali ve Pakistanlı Müslüman bir sanatçı olan Sundas, fotoğrafçı Sarowar Ahmed’in yardımıyla bu özel gün adına birlikte sınırları saydamlaştırıp bir araya getirdiler, baş döndürücü fotoğraflar çektirdiler.

‘New York’ta bir aşk hikayesi’ başlıklı fotoğraf dizisi, neredeyse bir milyon insanın beğenisini alarak viral oldu.

Fotoğraflarda Anjali ve Sundas’ın, Manhattan’da Bryant Park’ında olduklarını görüyoruz. Zarif geleneksel elbiselerini giymişler, yağmurlu bir günde şemsiyenin altında birbirlerine olan aşklarını gözler önüne seriyorlar.

Metro, Anjali ve Sundas ile viral olmaları ve aldıkları bunca olumlu yorum hakkında konuştu. Çift, “Beklemediğimiz bir şekilde yayıldı!” şeklinde açıklamada bulundular.

“Dünyanın dört bir yanından insanlardan çok güzel tepkiler alıyoruz. Fotoğraflarımız ve hikâyemiz onları çok duygulandırmış, içlerini ısıtmış. LGBT bireyi olsun olmasın, fotoğraflarımızı görüp kendilerini yalnız hissetmeyen herkes adına çok mutluyuz.”

Bu şekilde giyinmelerinin sebebinin yalnızca evlilik yıldönümü olmadığını, aynı zamanda Sundas’ın, Anjali’nin ailesinden büyükleriyle ilk defa tanışmasının şerefine olduğunu da açıkladılar. Çift, fotoğraf çekimi esnasında rahat olabilmek için rahat kıyafet bulmanın önemli olduğunu söyledi.

Aldıkları bunca destek ve sevginin çift için çok büyük bir etkisi oldu.

“Fotoğraflarımızın bu kadar çabuk yayılması inanılmazdı. İnsanlara bir şey yazıp söylemeden önce aile bireylerimiz ve arkadaşlarımızla oturup enine boyuna tartıştık.”

Viral olan şeyler beraberinde ‘trollük’ de getireceği için çifte homofobik yorumlar da yapıldı, ancak Anjali ve Sundas kötü yorumların hiçbirini dikkate almıyor.

“Kötü yorumların genellikle LGBT bireylerini tam olarak anlayamamalarından kaynaklandığını düşünüyoruz. Yapılan kötü ve homofobik yorumlar, birçok LGBT bireyinin de içinde olduğu güvensiz ve nefret dolu bir ortam olduğuna işaret ediyor. Yaptığımız işin daha derin konuşmalara yol açacağını ve daha güvenli bir gelecek için bir adım niteliğinde olacağını umut ediyoruz.”

New York’ta yaşayan çift, bulundukları yerin kuirler ile barışık bir bölge olmasından dolayı minnettar olmanın yanı sıra, herkesin bu şekilde şanslı olmadığının farkındalar. Twitter’da diğer kullanıcılara, kötü yorumlara karşı savunmalarında yardım ettikleri için teşekkür ettiler.

“Arkamızda bulunan destek ve koruma sayesinde ilişkimiz hakkında açıkça konuşabiliyoruz, kendimizi özgürce ifade edebiliyoruz. Bu deneyim sayesinde daha da minnettar insanlar olduk, birçok insanın olgun ve düşünceli bir şekilde tartışmalara bizi savunmak için atıldığını gördük.”

Son zamanda diğer Hintli eşcinsel çiftler de aynı şekilde pozitif tepkiler alıyor. Bunların arasında geleneksel Hint kıyafetleriyle evlenen iki erkek, Hindistan’ın Section 377 ceza kanununa karşı mücadele veren iki avukat çift bulunuyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

174 Paylaşımlar
Paylaş174
Tweetle
Paylaş
Pin