IKEA Mağazaları, LGBTİ+ Ayrımcılığına Karşı Pride Bayrağını Dalgalandıracak

 IKEA Mağazaları, LGBTİ+ Ayrımcılığına Karşı Pride Bayrağını Dalgalandıracak
Digiqole ad

Ikea, Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi ile Mücadele Günü (17 Mayıs) için “İlerleme Yapıldı” kampanyası kapsamında mağazalarında İlerleme Gururu bayrağını dalgalandıracak.

Kampanya hem IKEA personelini hem de müşterilerini LGBTİ+ karşıtı nefrete karşı durmaya ve “herkesin kendini evinde hissedebileceği bir dünya inşa etmeye” teşvik ediyor.

İlerleme Gururu bayrağı, 2018 yılında Daniel Quasa tarafından tasarlandı. Tasarımcı, altı renkli gökkuşağı bayrağını daha kapsayıcı hale getirmek için trans topluluğunun yanı sıra eşcinselleri temsil etmek için beş renkli bir şerit de ekledi.

IKEA Avustralya eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık lideri Alice Young şunları söyledi:

“LGBTİ+ topluluğu içindeki birçok kimliği kapsama ihtiyacının farkında olmanın bir yolu olarak İlerleme Bayrağını kullanıyoruz.”

“Daha fazla kapsayıcılığı göstermek için bayrak, LGBTİ+ renk topluluklarını temsil eden siyah ve kahverengi şeritlerin yanı sıra transseksüel Gururu temsil etmek için pembe, açık mavi ve beyaz içeriyor.”

Young, kampanyanın IKEA çalışanlarını kimsenin zamirleri hakkında varsayımlarda bulunmamanın önemi konusunda eğitmeyi içereceğini söyledi.

“Bir kişinin kimliğinin unsurlarını sadece onlara bakarak belirleyemeyeceğimizi anlamak önemli,’ diye devam etti.

“Bu nedenle, CEO’muz da dahil olmak üzere iş arkadaşlarımızı zamirlerin önemi konusunda eğitiyoruz.”

“Bireysel isimlerimiz gibi zamirler de kim olduğumuzu ve dış dünyanın bizi nasıl tanıması ve bize hitap etmesi gerektiğini ifade eder.”

“İş arkadaşlarımızın zamirlerini LinkedIn profillerinde ve e-posta imzalarında paylaşmaya teşvik etmek, LGBTİ+ topluluğuna dahil olmanın küçük bir jestidir.”

Şirket ayrıca kampanya için dünyanın dört bir yanından LGBTİ+ bireylerin yer aldığı bir kısa film de hazırladı.

IKEA ayrıca FRAKTA çantasının gökkuşağı Gurur bayrağı versiyonunu IDAHOBIT için yeniden canlandırıyor ve çanta Haziran olarak da bilinen Gurur ayı boyunca satışta kalmaya devam edecek.

Şirketin 2019 yılında piyasaya sürdüğü sınırlı sayıda üretilen çantalardan elde edilen tüm kar, LGBTİ+ dernek ve hayır kurumlarına gidecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin