İki Yakın Heteroseksüel Arkadaşın Fotoğrafları Viral Oldu!

 İki Yakın Heteroseksüel Arkadaşın Fotoğrafları Viral Oldu!
Digiqole ad

Bu fotoğraf serisinin ‘toksik maskülenliğin’ zıttı olduğuna eminiz! Amerika Birleşik Devletleri, Virginia’da yaşayan fotoğrafçı Kait Lewis yakın zamanda nişanlısı Devon ve onun ortaokuldan beri en yakın arkadaşı olan Trevor’ın fotoğraflarını Facebook’ta yayınladı.

Lewis yakın zamanda kendi fotoğraf stüdyosu ‘Honeybee’s Photography’yi açmıştı ve Trevor ziyarete gelince bu eğlenceli fotoğraf çekimini ona ve nişanlısına önerdi.

İki erkek de heteroseksüel ve arkadaşlıklarını ifade etmekle ilgili hiçbir sorunları yok.

Lewis Facebook’a,

‘Bu çekim ne kadar da komik! Nişanlımın en yakın arkadaşı ziyarete geldi ve onların özel arkadaşlıklarını kaydetmek istedim,’ diye yazdı.

Fotoğrafların ‘Görüntüleyenlerin Sağduyulu Olması Önerilir’ şeklinde bir uyarıyla paylaşılmasıysa bazı kullanıcılardan tepki çekti. Fotoğrafları çok sevdiğini belirten eşcinsel bir erkek, fotoğraflardakiler karşı cinsten bir çift ya da iki kadın arkadaş olsalardı böyle bir uyarı olmayacağını söyledi. Bu uyarının, erkeklerin fiziksel temasının uygunsuz olduğunu ima ettiğini ve hassas maskülenlik ve homofobiyi özendirdiğini düşündüğünü belirtti. Bu eleştirilerle ilgili Lewis’se, erkeklerin cinsiyetinden ziyade alkol ve müstehcen pozların bu uyarıyı gerektirdiğini düşündüğünü söyledi.

Bazılarınca tepkiyle karşılanan uyarıyı savunan ve kaldırmayacağını ifade eden fotoğrafçı, ‘Bu gönderinin sadece iki günde altı milyondan fazla insana ulaşmasını beklemiyordum. Maalesef, bu kadar fazla insana ulaşan bir şeyin herkesi memnun etmesini bekleyemezsiniz,’ dedi.

Fotoğraflar Devon ve Trevor’ı dar şortlar giyerken, sarılırken, birbirlerinin ağızlarına bira dökerken ve Titanik’ten ünlü bir anı canlandırırken gösteriyor.

Her ne kadar bazı fotoğrafçılar aynı cinsiyetten çiftlerin fotoğraflarını çekmek istemese de Lewis LGBTİ+ çiftleri ve düğünlerini çekmekten büyük mutluluk duyacağını söyledi.

‘Kimi sevdiklerine bakarak müşterileri reddeden insanları anlamam mümkün değil,’ diyen fotoğrafçı, evlenen insanların cinsiyetiyle ilgilenmeyi şaşırtıcı, iğrenç ve saçma bulduğunu ifade etti.

Birçok Facebook kullanıcısının gönderiyi beğeniyle karşılamasıysa dikkat çekti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

40 Paylaşımlar
Paylaş40
Tweetle
Paylaş
Pin