İzlemeniz Gereken LGBT Temalı En İyi 8 Romantik Komedi Filmi

 İzlemeniz Gereken LGBT Temalı En İyi 8 Romantik Komedi Filmi
Digiqole ad

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody Allen’ın film yıldızı Scarlett Johansson; Javier Bardem ve Penelope Cruz’un içinde olduğu bir ilişkinin içine girer. Johansson, bu ilişkide hem cinsel yönelimini keşfeder hem de görmeye alışık olmadığımız bir ilişki türünü deneyimler. Cruz, bu filmle en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ını kazandı.

I Love You Philip Morris (200)

Ewan McGregor ve Jim Carry ikilisi, bu komik ve tatlı filmde gerçek hayatta sevgili olan Philip Morris (McGregor) ve hapishane kaçkını Steven Russel (Carrey)’i canlandırıyor.

Beginners (2010)

Ewan McGregor’un yer aldığı bir diğer LGBT filmi olan Beginners’da, McGregor’un canlandırdığı karakterin babası eşcinsel. Film, Mike Mills’in babasının 75 yaşında eşcinsel olduğunu açıklamasından ilham alınarak yapıldı. Filmde Christopher Plummer eşcinsel babayı canlandırıyor.

Heartbeats (2010)

Xavier Dolan’ın yazıp yönettiği ve hatta oynadığı Heartbeats, aynı erkeğe aşık olan bir kadınla bir erkeğin hikayesini anlatıyor. Filmin prömiyeri 2010’da Cannes Film Festivali’nde yapıldı.

Boy Meets Girl (2014)

LGBT romantik komedilerine denk gelmek zordur. Fakat trans karakterlerin yer aldığı romantik komedilere denk gelmek daha da zordur. Boy Meets Girl, transseksüel bir kadın olan Ricky’nin Francesca isimli bir kadına aşık olmasını anlatmaktadır.

The Way He Looks (2014)

Bu Brezilya yapımı gençlik filmi, Leonardo isimli görme engelli liseli bir öğrenciyi konu alıyor. Leonardo, daha önce hiç öpüşmemiştir ve kendisini öpmek isteyen birinin olmayacağına inanmaktadır. Fakat sınıfına yeni gelen Gabriel isimli öğrenciyle aralarından çok geçmeden güçlü, sevimli, sürükleyici ve dokunaklı bir bağ oluşur.

The Feels (2017)

Bu deneysel film, yakında evlenecek lezbiyen bir çifti konu alıyor. Fakat bir karakter daha önce hiç orgazm olmadığını itiraf ettiğinde işler karmaşık bir hal alır.

Dear Ex (2018)

Bu Netflix yapımı filmde bir genç, inatçı annesi ile vefat eden babasının hem sevgilisi hem de hayat sigortası lehtarı olan özgür ruhlu bir adam arasındaki sert kavgada yolunu bulmaya çalışıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

72 Paylaşımlar
Paylaş72
Tweetle
Paylaş
Pin