İzleyin: 65 Yıldır Sevgili Olan Lezbiyen Çiftin Belgeseli ‘A Secret Love’dan İlk Fragman

 İzleyin: 65 Yıldır Sevgili Olan Lezbiyen Çiftin Belgeseli ‘A Secret Love’dan İlk Fragman
Digiqole ad

Netflix, Terry Donahue ve Pat Henschel arasında 65 yıldan fazla süren inanılmaz bir aşk hikayesini ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Donahue, 1992’de vizyona giren kendi filmi ‘A League of Own of – Broad City’den Abbi Jacobson’a ilham veren kadın olduğu için biliniyor. Aynı zamanda Donahue, Henchel’in hayat boyu partneri oldu.

A Secret Love isimli belgesel, çiftin ilk kez tanıştığı yere Şikago’ya kadar gidiyor ve çiftin hikayesini anlatmaya başlıyor.

Filmle ilgili yayınlanan bir yazı,

“Yaşlılık ve hastalığın zorluklarıyla karşı karşıya kaldıklarında, birbirlerine olan sevgileriyle dayanıklı olduklarını kanıtlıyorlar,” diyor.

TIME’ın açıklamasına göre çift, 1947 yılında birbirine aşık oldu. Her ne kadar bir arkadaşlık yürütmüş gibi olsalar ve ‘ayrılmaz ikili’ gibi görülseler de aşklarını birçok insandan gizli tuttular. Bu yüzden eskiden birçok kişi çiftin ya oda arkadaşı,  ya yakın arkadaş ya da kuzen olduğunu düşündü. Henschel, Donahue ile 18 yaşında tanışmadan önce birkaç erkekle çıktığını bile söyledi. Donahue beyzbol takımında oynarken seyahat ettiğinde, Henschel de sürekli onunlaydı. Donahue, 2019 yılında 93 yaşındayken vefat etti fakat çekimler 2013 yılında başlayıp 2018’de sona erdi.

Belgesel, 27 Nisan tarihinde Netflix’te yayınlanacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

79 Paylaşımlar
Paylaş79
Tweetle
Paylaş
Pin