fbpx   .  

İzleyin: Chucky’nin Yeni Dizisi, Eşcinsel Bir Baş Karakterle Geri Dönüyor

Chucky oynamaya hazır!

Korku ikonu ve katil bebek Chucky, The Legacy of Chucky adlı yepyeni bir dizi için geri dönüyor ve yapıma bir eşcinsel ana karakter katılacak.

 

 

Comic-Con@Home’da, eşcinsel bir erkek olan dizinin yaratıcısı Don Mancini, dizinin kahramanının küçük bir kasabada büyürken cinselliği ile mücadele eden Jake Weber adında bir eşcinsel genç olacağını açıkladı.

“Hayranların orijinal filmlerle ilgili her zaman sevdiği şeylerden biri, kahramanın bir çocuk olmasıydı, buna Child’s Play deniyor. Bu, Child’s Play 3’ten beri pek yapmadığımız bir şeydi ama değiştirmek istedim. Gençlere odaklanmanın iyi olacağını ve Chucky’nin onlarla nasıl etkileşime girdiğini göreceğimi düşündüm.”

Bir gence odaklanmak, Mancini’ye ana karakterinin cinselliğini keşfetme şansı da verdi.

“Jake rolündeki Zach Arthur ile Bjorgvin Anarson tarafından oynanan arkadaşı ve hoşlandığı Devon Evans arasında pek çok harika sahne var” dedi.

Anarson, filmlere yeni bir boyut getirmenin de heyecanını yaşıyor. “Bu dizinin en güzel yanı, tüm bu korkunç şeylere sahip olması ve hatta çok fazla duyguya sahip olması” dedi.

Yapım ilk kez 13 Ekim’de görücüye çıkacak.

Chucky serisi, uzun zamandır birçok kuir korku hayranı için favori olmuştur. Seri katilin ruhunun içine hapsolduğu bir oyuncak bebeğin muhteşem önermesinin yanı sıra, franchise, 1998’deki Bride of Chucky’den bu yana kendini tanıyan diyaloglar, kuir ve cinsiyet kalıplarına uymayan karakterler içeriyor.

Serideki yedi filmin her biri (Aubrey Plaza’nın başrolde olduğu 2019 yeniden çekimi) Mancini tarafından yazılmıştır. Ayrıca Seed of Chucky, Curse of Chucky ve Cult of Chucky’yi de Mancini yönetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.