İzleyin: Elit’in Aron Piper’ı Bir Kez Daha İstediğimiz Gibi Karşımızda!

 İzleyin: Elit’in Aron Piper’ı Bir Kez Daha İstediğimiz Gibi Karşımızda!
Digiqole ad

Dizi hakkında pek bir şey bilmiyoruz ama bunu biliyoruz!

Elite’in bize ne zaman döneceğinden tam olarak emin değiliz. İspanya merkezli Netflix dizisiden Omar ve Ander en sevdiğimiz çiftlerden biri. Geçtiğimiz ay dördüncü sezonun yapımının tamamlandığı açıklanmıştı. Teorik olarak, bu, diziyi üçüncü sezonun sahip olduğu aynı programa koyarak Mart ayına kadar bitirebilecekleri anlamına gelebilir. Veya orijinal programa dönüp bu sonbahara kadar bekleyebilirler. Ancak o zamana kadar Ander’ı canlandıran Aron Piper’ın bizi meşgul edecek başka bir rolü daha var.

Omar Ayuso (Elite’te Omar’ı canlandırıyor) bizi Instagram’da fazlasıyla eğlendirirken, Piper’in son projesi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Yine İspanya merkezli bir Netflix projesi olan mini dizi, ABD’de The Mess You Leave Behind olarak adlandırılırken, İspanya’da bu isim After You, Chaos’a çevrildi. Diziyi hiç görmediğimizi burada kabul etmek bizim için önemli. Ancak, çevrimiçi önizlemeler ve sohbet sayesinde, ne istediğimizi biliyoruz!

Proje, Elite’in arkasındaki yaratıcı ikilinin yarısı olan Carlos Montero’dan ve bu nedenle çokça benzerlik taşıyor. Her ikisi de İspanyol okullarında geçen gerilim filmleri. Yeni proje, Montero’nun Primavera Edebiyat Ödülü kazanan aynı adlı romanından uyarlanmış. Yerini aldığı kişinin intihar ettiğini öğrenmek için yeni bir okula gelen bir öğretmeni takip ediyor. Öğretmen bunun hakkında daha fazla şey öğrendikçe ölümün detayları belirsizleşiyor.

Sosyal medyada dolaşan fotoğraflarda ve video çekimlerinde, Piper’in karakteri Iago, duşta Roque Ruiz’in karakteri Roi Fernandez ile öpüşüyor. Diziyi izlemediğimizden, bunun Iago’nun cinselliği üzerine bir yorum mu, yoksa Fernandez’in bir fantezisi mi yoksa rüyası mı, hatta çevirdiği bir yalan mı tam olarak emin değiliz. Başka bir yerde, aynı dizide Barbara Lennie’nin canlandırdığı Iago ve Viruca arasında paylaşılan bir öpücük var.

Ancak bunun dışında, dizinin takdir topladığı başka bazı LGBTİ+ temsilleri de var. Oyuncu ve yazar Abril Zamora, bir trans karakter olan Tere rolünü oynuyor. Sosyal medyada bazıları, karakterin cinsiyetine dayalı bir hikayesinin olmadığını belirtti. Tüm bunlar, tartışmasız bir şekilde incelikli ve kapsayıcı olarak Elite’in Montero projeleri için belirlediği beklentiler dahilinde.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Paylaşımlar
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin