İzleyin: İngiliz İtfaiyeciler LGBT Karşıtı ve Pride Bayrağından Rahatsız Olan İnsanlara Böyle Cevap Verdi

 İzleyin: İngiliz İtfaiyeciler LGBT Karşıtı ve Pride Bayrağından Rahatsız Olan İnsanlara Böyle Cevap Verdi
Digiqole ad

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda Güney Yorkshire Fire & Rescue isimli itfaiye departmanı, Facebook profil fotoğrafını Pride bayrağı ile değiştirdiği için internet üzerinden birçok nefret dolu mesaj almıştı.

Bu yıl İngiliz toplumuna hizmet eden itfaiyeciler, tüm bu nefret dolu mesajların sahiplerine yanıt vermeye karar verdi. YouTube hesaplarında çeşitli itfaiyecilerin aldıkları yorumları okuduğu bir video yayınlandılar.

90 saniyelik ‘gerçek yorumlara dayalı’ videoda tipik LGBT karşıtı söylemleri işitiyorsunuz. İtfaiyecilere, yapılan yorumlarda profil fotoğraflarına Pride bayrağını ekleyerek “yanlış bir şey yaptıkları” söylenmişti. İtfaiyeciler de bu yorumları yayınladıkları videoda alaycı bir şekilde okuyor.

Video bir itfaiyecinin “Eşcinsel topluluğuna katılmak doğru değil,” demesiyle başlıyor. Başka bir sahnedeyse itfaiyecilerin oyuncak bir kediyi ağaçtan kurtardığını ve aralarından birinin “İtfaiyeciler işlerini yapıyor mu görelim bakalım,” dediğini duyuyoruz.

Başka bir çalışan da arkasında Pride bayraklarıyla “Neden kutlama gereği duyduğunuzu hiçbir şekilde anlamıyorum,” yorumunu okuyor ve bu esnada konfeti patlıyor.

Daha sonra ekranda “Ateş ayrımcılık yapmaz, biz de yapmıyoruz (Fires don’t discriminate, neither do we),” yazısı çıkıyor. Bu yazı aynı zamanda videonun başlığı olma önemini de taşıyor.

Aşağıdan itfaiyecilerin LGBT karşıtı söylemlere karşı hazırlamış olduğu “Ateş ayrımcılık yapmaz, biz de yapmıyoruz,” başlıklı videoyu izleyebilirsiniz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

52 Paylaşımlar
Paylaş52
Tweetle
Paylaş
Pin