Sevgililer Gününde Dinleyebileceğiniz Kuir Aşk Temalı 12 Şarkı

 Sevgililer Gününde Dinleyebileceğiniz Kuir Aşk Temalı 12 Şarkı
Digiqole ad

Bildiğiniz gibi müzik ve romantizm her zaman iç içe olmuştur. Son zamanlarda kuirlere yönelik şarkılar yapan ve bu şarkıları söylemekten çekinmeyen sanatçılar yükselişte. Bu sevgililer gününde de dinleyebileceğiniz veya çalma listenize ekleyebileceğiniz kuir aşk temalı en iyi 12 şarkıyı sizler için bir araya getirdik. Bir göz atın isteriz.

Frank Ocean – Forrest Gump

Forrest Gump, sanatçının bize karşı dürüst olup cinsel yönelimini ilk kez dile getirdiği şarkı olma unvanına sahip. Bu şarkıda sanatçının aşık olduğu erkeğe karşı neler hissettiği anlatılıyor. Frank Ocean bu şarkısı vasıtasıyla cinsel yönelimini açığa kavuşturduğunda herkes şok olmuştu.

Rina Sawayama – Cherry

Japonya doğumlu şarkıcı-söz yazarı Rina Sawayama’nın bu ‘cinsel yönelimini açıklamak’ hakkındaki şarkısı, sanatçının en kişisel şarkısı. Rina, şarkının sözlerinde heteroseksüel bir ilişkinin içindeyken nasıl panseksüel hissettiğini ve metroda bir kızın ona göz kırpmasıyla içindeki bu panseksüelliğin nasıl uyandığını anlatıyor.

Troye Sivan – What A Heavenly Way To Die

Troye Sivan’ın What A Heavenly Way To Die isimli şarkısı, aşkın güzelliklerini, sevimliliklerini ve aynı zamanda içinde barındırdığı umursamazlıkları anlatıyor. Aynı zamanda Troye, bu şarkının The Smiths’in ‘There Is A Light That Never Goes Out’ şarkısından esinlendiğini açıkladı.

Janelle Monae – Make Me Feel

Janelle Monae’nin bu şarkısı biseksüel marşı olarak da biliniyor. Janelle, şarkısının çıkmasından iki ay sonra panseksüel olduğunu açıklarken kendisini “duygusal, cinsel bir bükücü,” olarak tanımlamıştı.

Joesef – Kerosene

Şarkıcı-söz yazarı Joesef’in tüm şarkıları gibi, Kerosene de aşkın savunmasız ve samimi anlarını mükemmel bir şekilde anlatıyor. Ancak Joesef’in bu şarkısı, sanatçının ‘ilk eşcinsel ilişki’ deneyimini anlattığı için ayrı bir öneme sahip.

Years & Years – Desire

Bir duyguyu yakalayıp daha sonra onun üzerine büyük bir dans pop prodüksiyonu yapmak söz konusu olduğunda çok az sanatçı Years & Years ile yarışabilir. Grubun en iyi şarkılarından biri olan Desire, bir gencin duyduğu şehveti ve sevgiyi anlatıyor.

Girl In Red – Watch You Sleep

Genç aşkın naifliğinde yanan ruhani bir ninni olarak nitelendirilen Watch You Sleep  isimli şarkı, Girl In Red’in en iyi şarkılarından biri olarak kabul ediliyor. Girl In Red, yükselen bir indie-pop yıldızı olmanın yanı sıra aynı zamanda gençler arasında yeni neslin kuir ikonu olarak görülüyor.

Ryan Beatty – Cupid

ABD’li şarkıcı-söz yazarı, Cupid isimli şarkısında hoşlantı duyduğu bir erkeği anlatıyor. Aralarındaki çekim cinsellikten ibaret olsa da şarkıda geçen erkeğin cinsel yönelimi tam olarak açıklığa kavuşmuyor.

MNEK – Tongue

MNEK, Tongue şarkısıyla cinsellik ve arzu gibi konuları merkeze koyuyor ve “tutku havuzundan” bahseden bu şarkıyı duyar duymaz baştan çıkacağınızı hissediyorsunuz.

Kim Petras – If U Think About Me…

Pop prensesi Kim Petras’ın If U Think About Me isimli şarkısı sanatçının ilk çıkış yaptığı döneminin son teklisiydi ve bu şarkı, sanatçının farklı bir yönünü göstermeyi başardı.

Tommy Genesis – I’m Yours

Kanadalı rapçi Tommy Genesis’in genelde vajinalar ve cinsellik hakkında şarkı yaptığını biliyorduk fakat Tommy, I’m Yours isimli şarkısını 2019’un sevgililer gününde yayınlayınca herkes şok oldu. Şarkının sözleri yine sanatçının eski şarkılarını andırıyordu ancak şarkı aynı zamanda sanatçının yumuşak tarafının görülmesini de sağladı.

Orville Peck – Dead Of Night

Orville Peck’in Dead Of Night şarkısı, sanatçının derin aşkının karşılıksız kalmasını anlatıyor. Şarkının sözleri hem acı hem de tatlı olduğu için sanatçının duygularıyla kendimizi kolayca bağdaştırabiliyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin