fbpx   .  

İrlanda Devlet Bakanı Eşcinsel Olarak Açıldı: Gurur Duyuyorum

İrlanda Devlet Bakanı Jack Chambers, hafta sonu samimi bir Instagram paylaşımıyla eşcinsel olarak açıldı.

İrlanda’nın merkez sağ Fianna Fáil partisinin bir üyesi olan Chambers Pazar günü kaleme aldığı yazısında “2024’ü dört gözle beklerken sizlerle biraz farklı ama bir süredir yapmak istediğim bir şeyi paylaşıyorum” dedi. “Bir siyasetçi olarak kendi özel hayatım hakkında konuşmak bazen zor olabiliyor ve bu da bazı şeylerin sapmasına yol açabiliyor. Ancak, öncelikle kendime ve kamu hizmeti görevimde hepinize karşı dürüst olmak benim için çok önemli.”

https://www.instagram.com/reel/C2FWYOQMKy1/?igsh=ZGNmNDdwNXVicjZu

“2024’e hepinize eşcinsel olduğumu söylemekten gurur duyduğumu söyleyerek başlıyorum” diye devam etti 33 yaşındaki siyasetçi. “Bir siyasetçi ve vatandaş olarak bugün bunu kim olduğumun bir parçası olarak paylaşmak istiyorum.”

 

Chambers, yakın arkadaşlarına ve ailesine zaten açıldığını söyleyerek ekledi, “onların desteği ve sevgisi bana bugün bunu kamuoyu önünde paylaşma güvenini ve cesaretini verdi.” 

“Şanslıyım ki İrlanda son yıllarda pek çok ilerleme kaydetmiş bir ülke – bu bilgilerin paylaşılmasının giderek daha da dikkat çekici hale geldiği ölçüde çok daha kapsayıcı ve eşit bir toplum haline geldi” diye ekledi.

 

Chambers, halen İrlanda Ulaştırma Bakanlığı ile Çevre, İklim ve İletişim Bakanlığı’nda Devlet Bakanı olarak görev yapmakta. Daha önce de İrlanda Savunma Bakanlığı’nda Devlet Bakanı olarak görev yapmıştır.

2017 yılında İrlanda, Leo Varadkar’ın ülkenin ilk açık eşcinsel başbakanı olmasıyla tarihe geçmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.