İzleyin: James Charles Reşit Olmayan Kişilerle Flörtleştiği İçin Özür Diledi

 İzleyin: James Charles Reşit Olmayan Kişilerle Flörtleştiği İçin Özür Diledi
Digiqole ad

YouTuber James Charles, kısa süre önce reşit olmayan biriyle çevrimiçi flört ettiği için bir özür videosu yayınladı. İddialar, ilk olarak 16 yaşındaki bir kullanıcı tarafından TikTok’a gönderilen kısa bir videoda yer aldı. Gönderi, sohbetlerin ekran görüntülerini ve Charles’ı yatakta çıplak olarak gösteriyor gibi görünen resimleri içeriyordu. Bu, reşit olmayan kişilerle uygunsuz iletişim iddialarının Charles aleyhine en az ikinci kez yöneltilişi. Daha önce de olduğu gibi, makyaj YouTuber’ı, yasal bir yetişkinle konuştuğuna inandığını iddia etti ve küçüklerle sohbet ettiğini ve fotoğraf alışverişinde bulunduğunu öğrendiğinde tüm teması kestiğini söyledi.

21 yaşındaki Youtuber, başta kendisini tatmin etmesine rağmen, çocuğun yaşını doğrulamak için daha fazlasını yapması gerektiğini söyleyerek “batırdım,” diye itiraf etti ve “bu konuşmalar asla olmamalıydı” dedi. 

Charles, “Eylemlerimi ve ne kadar yanlış olduklarını tamamen anlıyorum” dedi ve “incittiğim veya eylemlerimden rahatsız ettiğim herkesten özür dilerim” dedi. 

Charles, “Kendimi sorumlu tutuyorum” başlıklı yaklaşık 15 dakikalık video açıklamasında, karşısındakinin kendisiyle ilk kez çapkın mesajlarla iletişime geçtiğini iddia ediyor. Charles, başlangıçta 18 olduğunu iddia ettiğini ve Charles’ın karşısındakiyle yasal olarak reşit olmadığını öğrendikten sonra tüm iletişimi kestiğini söyledi. Güzellik gurusu eylemlerini “çaresizlik” ile suçladı ve yaşıtı veya daha büyük biriyle gerçekten bir ilişki kurmak istediğini, ancak uygun bir erkek arkadaş bulamadığını söyledi. Bunun, fark etmesi gereken kırmızı bayrakları görmezden gelmesine yol açtığını tahmin ettiğini söyledi. Bu kırmızı bayraklar arasında konuştuğu kişinin hesabında reşit olmadığını belirten diğer yazılar da var.

Charles, “Bu videoların gün ışığına çıkmasıyla, gerçekten de görünmeye başladığını anlıyorum – hatta başlamıyor – gerçekten, bir ilişki içinde olabileceğim daha genç insanları aktif olarak arıyormuşum gibi görünüyor,” dedi.

“Sadece ilk elden bunun kesinlikle böyle olmadığını söylemek istiyorum.” 

Charles’ı suçlayan TikTok videosu, başlangıçta 75.000 takipçisi olan ve kendini sayfasında “sadece 6’10” bir çocuk “olarak tanımlayan kullanıcı Jake Cherry tarafından yüklendi. Yayınladığı videoların çoğu, boyuyla yaşamakla ilgili. Charles’ı suçlayan video görünüşe göre Cherry tarafından silindi, ancak daha sonra başka bir kullanıcı tarafından Twitter’da yeniden yayınlandı. Kısa video, ikisi arasında paylaşılan sohbetleri ve resimleri gösteren hızlı bir dizi ekran görüntüsü içeriyor.

Twitter kullanıcısı Def Noodles, Cherry’nin özel konuşmalarının ekran görüntülerini kamuya açık bir şekilde paylaşmasından sonra James’in sadece “terslediğini” ve çocuğu yaşı hakkında yalan söylemekle suçladığını iddia etti. 

Bu, Charles’ı Şubat ayında yazılı bir açıklama yapmaya zorlayan bir dizi iddiadan sadece aylar sonra geldi. Bu suçlayıcı, Charles’ın onu takip ettiğini ve Charles’a yaşını söylediğinde influencer’ın fotoğraf istemeye ve FaceTime’a devam ettiğini söyledi. 

Charles, ünlü statüsünün hayranları arasında bir “güç dengesizliği” yarattığını ve sadece bir medya yıldızıyla konuşma fırsatının “birinin normalde yapmayacağı bir şeyi yapmasını veya söylemesini sağlayabileceğini” söyledi.

Charles bu şekilde ikinci kez özür dilemek zorunda kaldı. 2019’da, heteroseksüel erkeklere cinsel ilişkiye girmeleri için baskı uyguladığı suçlamalarına karşı mücadele ettiği “Artık Yalan Yok” adlı bir video yayınladı. Bu iddialar diğer YouTuber’lardan geldi ve milyonlarca takipçisini kaybetmesine neden oldu. 2020’de, içerik yaratıcısı Vogue Portekiz’in kapağında göründüğü için işler onun için iyi gidiyor gibiydi. 

YouTube yıldızı, eylemleri üzerine düşünmek ve kendini daha iyi bir insan haline getirmek için çalışmak için şimdi kamusal spot ışığından uzaklaşacağını söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin