.  

Star Wars Bu İki Jedi’ın Non-Binary Trans Olduğunu Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Star Wars: The High Republic çizgi roman serisi, dün duyurulan altıncı sayının Haziran ayı kapağının non-binary trans Jedi şövalyeleri Terec ve Ceret tarafından süsleneceğini duyurdu. Dizi, orijinal Star Wars serisinin yaklaşık 200 yıl öncesinde geçiyor ve Jedi savaşçıları’nın ve Galaktik evreninin  zirvede olduğu zamanları konu alıyor.

 

Seri gelişmeyi, “#TransDayOfVisibility onuruna, şu anda Marvel’s The High Republic çizgi romanında yer alan non-binary trans Jedi Terec ve Ceret’i vurgulayan özel bir kapağı açıklamaktan gurur duyuyoruz,” diye Instagram üzerinden duyurdu. 

 

Lucasfilm’in kreatif direktörü Michale Siglain, yeni diziyi duyuran bir açıklamada, “Star Wars: The High Republic, Jedi’ları her zaman görmek istediğimiz gibi – barış ve adaletin gerçek koruyucuları olarak öne çıkarıyor” dedi.

“Bu, Jedi’ların ve Galaktik evreninin zirvede olduğu umutlu ve iyimser bir zaman.”

Kotabi Jedi Şövalyeleri Terec ve Ceret, bir tür yükseltilmiş kardeş ilişkisi olan trans non-binary bağ ikizleri. Aynı gestalt zihnini paylaşarak düşüncelerini paylaşmalarına ve hatta birbirlerinin acısını hissetmelerine olanak tanırlar. İkisi o kadar bağlantılıdır ki, aynı odada bile olmadıklarında diğerinin cümlelerini bitirebilirler. İkizler başlangıçta Starlight Beacon uzay istasyonuna yerleştirilir ve kısa süre sonra galaksideki iyilik için savaşan bir dizi göreve başlarlar. Daha önce karakterlerin trans veya nonbinary oldukları bilinmiyordu.

Marvel, kapsayıcı ve onaylayıcı karakterlerin ve hikayelerin ön saflarında yer aldı. Bir 2019 fragmanı, Phastos’u Marvel serisindeki ilk eşcinsel süper kahraman olarak ortaya çıkardı ve daha sonra Phastos’un evli ve çocuklu olacağını açıkladılar. Ve geçen Aralık ayında Marvel, Guardians of the Galaxy serisinde daha çok Star Lord olarak bilinen Peter Quill’in poli ve biseksüel olduğunu duyurduğunda uzay çok daha eşcinsel bir hal aldı.

Franchise,

“Trans yaşamları destekliyoruz ve çok uzaktaki bir galakside temsilimizi genişletme konusunda tutkuluyuz ve kararlıyız” dedi. 

Kapağında Terec ve Ceret’in yer aldığı sayı Haziran ayında çıkacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.